Bluesrockový šaman a bluesová harmonikářka učarují Malou scénu za oponou

Bluesrockový šaman a bluesová harmonikářka učarují Malou scénu za oponou

Malá scéna za oponou ve valašskomeziříčském Kulturním zařízení připravuje závěrečný pátý koncert letošní jarní žánrové přehlídky Jarní jazz-bluesové dny v podobě vystoupení skvělého amerického virtuozního hráče na kytaru Grega Kocha, který přijede s kapelou The Tone Controls ve středu 3. května. Na jeho vystoupení naváže o dva dny později kentská bluesová zpěvačka a harmonikářka Katie Bradley, která je zde na svém českém turné.

Skvělé zakončení Jarních jazz-bluesových dnů 2017 si pořadatelé ani nemohli přát. Po zrušeném úvodním koncertu Tima Mitchella, se v zápětí naskytla možnost na komorní scénu meziříčského pódia pozvat úžasného bluesrockového kytaristu a rovnou světového velvyslance kytarové stáje Fender, Grega Kocha. Ten svůj život upsal právě šesti strunám elektrické kytary Fender Stratocaster a Telecaster. Zároveň je každoročním favoritem anket prestižních časopisů Guitar Player a Vintage Guitar Magazine. A dle dostupných informací je vedle skvělého muzikanta i skvělým bavičem s neutuchajícím smyslem pro humor.

O dva dny později, v pátek 5. května, se na tomto samém pódiu a také poprvé, představí skvělá britská zpěvačka, umělkyně a harmonikářka Katie Bradley. Ve své relativně krátké kariéře, kterou odstartovala před pěti lety bluesovým hitem I Hear the River (Slyším řeku), spolupracovala s vysoce uznávanými světovými umělci, jako jsou Luther Allison, Suzanne Vega, či v současné době Lucky Peterson a Geno Washington. Katie Bradley má v sobě skutečnou lásku k blues a dva roky zpátky byla na British Blues Awards ověnčena cenou za nejlepší ženský bluesový zpěv. Na jejím prvním českém turné ji doprovází trio skvělých českých muzikantů Jiří Maršíček, Matěj Černý a Tomáš Hobzek.

Oba připravované koncerty začnou tradičně o půl osmé večer. Vstupenky jsou k dostání za zvýhodněné vstupné v předprodeji a v prodeji budou také na místě před koncerty.