Červencové doprovodné programy k výstavám FOREVER a Na hranici templářského světa

Červencové doprovodné programy k výstavám FOREVER a Na hranici templářského světa

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připravilo na červenec sérii rozmanitých doprovodných programů k výstavám FOREVER sklo/malba/design Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí a Na hranici templářského světa.

K výstavě FOREVER sklo/malba/design se uskuteční v červenci dvě komentované prohlídky. První proběhne ve čtvrtek 2. července, kdy od 16.00 hodin výstavou provedou Kateřina Hoffmanová a Josef Divín. V pátek 24. července také od 16.00 hodin se bude konat další komentovaná prohlídka, tentokrát s Jitkou Skočkovou.

V pátek 3. července se koná první z doprovodných programů k výstavě Na hranici templářského světa. V  18.00 hodin proběhne nultý ročník degustace vín z Templářských sklepů Čejkovice s profesionálním sommelierem. Degustace vybraných vín je spojená s prohlídkou výstavy Na hranici templářského světa a vstup je zdarma. Tato akce nebude ojedinělá, už nyní se připravuje další degustace, která proběhne v polovině září.

Již zažité projekce historických fotografií z Valašského Meziříčí pokračují ve středu 22. července večerem na téma Historie skláren od Reichů do ukončení výroby. Program začíná v 18.00 hodin a prezentaci bude opět doprovázet komentář Jindřicha Zetě.

Doprovodné programy postupně doplňujeme, proto sledujte www.magc.cz a Facebooku Muzejního a galerijního centra, kde se dozvíte aktuální informace.

Adéla Beranová
Muzejní a galerijní centrum
Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.
+420 727 984 738
beranova@magc.cz