Dánský kytarista a vycházející jazzová hvězda Alex Jønsson zahraje ve Valašském Meziříčí

Dánský kytarista a vycházející jazzová hvězda Alex Jønsson zahraje ve Valašském Meziříčí

Do komorního prostředí meziříčské Malé scény za oponou míří oceňovaný dánský kytarista Alex Jønsson. Ten ve společnosti dvou skvělých muzikantů vytváří intimní hudební vesmír, který se snadno poslouchá a svým koncertem podpoří Podzimní jazz & bluesové dny.

Dánský kytarista Alex Jønsson má na svém kontě působivých sedm nominací na dánské hudební ceny a spolu se svým triem brázdí Českou republiku s novým koncertním programem vztahujícím se k druhému albu Heart of Gold. Společně se svými krajany Jensenem Mikkelem Madsenem na kontrabas a Andreasem Skambym na bicí vytváří atmosférické kompozice s kolektivní improvizací.

Jejich debutové album vyšlo před třemi lety a dostalo název Spy On Your Friends. Od té doby trio pravidelně cestovalo po celém Dánsku a severských i pobaltských zemích, kde zanechalo hluboký dojem jak u posluchačů, tak i u hudebních kritiků. Aktuálně byla kapela vybrána pro reprezentaci Dánska na akci Young Nordic Jazz Comets neboli Mladé skandinávské jazzové komety. Hudba tria má kořeny ve skandinávském jazzovém soundu, plném melancholie z otevřeného a jen řídce osídleného prostoru.

Vstupenky na koncert Tria Alexe Jønssona jsou k dostání v kamenném prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí anebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)