Děti přivítá Princezna se zlatou hvězdou

Děti přivítá Princezna se zlatou hvězdou

V sobotu 12. března začíná druhá polovina pohádkového předplatného Sedmikráska S-klubu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Klasickou pohádku s písničkami Princezna se zlatou hvězdou na čele přiveze do velkého sálu Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy. Začátek představení je v 16 hodin a vstupenky k dostání také v předprodeji.

Divadelní společnost Julie Jurištové přiváží vždy pohádky plné výpravných scén a krásných kostýmů, které jako by z dané doby vypadly. Tentokrát herci zavedou děti do království krále Dobroslava, jehož jediná dcera Lada právě slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku.

Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna, do níž se zamiloval na plese, je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.  Pohádka je adaptací na klasický námět Boženy Němcové obohacená o písničky.

Vstupenky na březnovou pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení ww.kzvalmez.cz.

(smo#2016)