Děti ve Valmezu bude bavit vodník

Děti ve Valmezu bude bavit vodník

S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí připravuje pro děti poslední pohádku z předplatného Sedmikráska v této sezóně. Tentokrát se všichni podívají za mazaným vodníkem v loutkové inscenaci Vodnická pohádka z dílny Divadelní společnosti Koňmo. Představení se uskuteční v sobotu 16. dubna od čtvrté hodiny odpolední.

Pohádkové odpoledne mohou děti z Meziříče a okolí strávit ve velkém sále Kulturního zařízení, neboť je zde pro ně připravena Vodnická pohádka, kterou přijede představit Divadelní společnost Koňmo. Takřka klasická česká pohádka s lakotnou mlynářkou, přitroublým mlynářem, hodnou Bětuškou, mazaným vodníkem a opravdovým čertem, ve které se mlýnské kolo možná zatočí a dobro nad zlem opět nečekaně zvítězí. Rozverné představení je pro malé i velké. Ožívají v něm dřevění maňásci, čert čaruje, vodník miluje, mlynářka hudruje, voda stříká a dva se při tom můžou strhnout. A jak anotace k představení říká: „Klapy klap, klape mlýn…, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, neboli kdo chce kam, pomozme mu tam…!“

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)