Divadelní spolek Nová snaha Jarcová uvede v sále KZ divadelní krimikomedii Paní fantomasová se zlobí

Divadelní spolek Nová snaha Jarcová uvede v sále KZ divadelní krimikomedii Paní fantomasová se zlobí

Divadelní spolek Nová Snaha Jarcová představí již pátou hru pod taktovkou režiséra Jiřího Sulovského také ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Ztřeštěnou krimikomedii s názvem „Paní Fantomasová se zlobí aneb Zločin v Muzeu čerstvého umění“ budou diváci moci zhlédnout v pátek 11. dubna od sedmé hodiny večerní.

 

Hra autora Jana Váchala z roku 2012 pojednává o manželském sporu, který vrcholí loupeživým utkáním kdo s koho. Když totiž Fantomas opakovaně nevynese doma smetí, dochází paní Fantomasové trpělivost. A proto je třeba rozhodnout, kdo je tady pánem.  Manželský pár se spolu utká ve zločinecké akci a jejich cílem se stává jediný exemplář vzácné poštovní známky Zelený Mauricius. Připravovanou loupež v muzeu se jim snaží všemi silami překazit Fantomasův odvěký rival komisař Giuseppe de La Lupa spolu s profesorem policejních nauk Joachimem Šnel Langsamem a generálem Silvestrem K. Štelungem. Celé dění je pod bedlivou kontrolou redaktorů televize TV Šok. Jak tato absurdní situace dopadne a kdo se stane pánem honu?

 

Komedie je postavena na svižném tempu děje a absurdních situacích, jejichž hlavním cílem je dobře pobavit diváky. Brilantní dialogy a nevšední zážitek přinášejí tito ochotníci: Zdeněk Plesník, Jana Hubová, Tomáš Zahradníček, Michal Gromus, Zuzana Sulovská, Jiří Fojtík, Jakub Bližňák, Anna Lušovská, Edita Novotná, Jiří Hrabovský, Rostislav Bača, Martin Klvánek a technické zabezpečení zajišťují: Věra Šulová, Jaromír Dukátník, Jakub Tomanec, Vlasta Červenková, Martin Kuráň.

 

Nová snaha

 

Ochotnické divadlo působilo v Jarcové už od roku 1906 a v různých časových horizontech svou činnost provozovalo až do osmdesátých let. Po pětadvacetileté pauze nastoupila nová krev divadelníků a na počest průkopníků divadla v obci si dali název Nová Snaha. Jako první představení byla na jaře roku 2010 uvedena pohádka Hrátky s čertem od Jana Drdy, která se v Jarcové naposledy hrála v roce 1981. Představení se setkalo s obrovským úspěchem (premiéra i následné 3 reprízy byly hrány před vyprodaným sálem pro cca 230 lidí) a vše tak nasvědčovalo tomu, že nový spolek nebude záležitostí jen jediné divadelní sezóny.
Nadšení ochotníků neopadlo, a proto i další léta byla pro Novou Snahu úspěšná - komedie Ztřeštěná neděle ruského autora Valentina Katajeva uvedená v roce 2011, Gogolova Ženitba hraná roku 2012 i Společný byt Jugoslávce Gragutina Dobričanina reprízovaná v roce 2013 se setkala u diváků s velkým úspěchem.

 

(smo-čer)

Ondřej Smolka, PR Manager, 739 470 291, smolka@kzvalmez.cz

 

Nová snaha