Englichová s Veverkou nabídnou unikátní spojení harfy a hoboje

Englichová s Veverkou nabídnou unikátní spojení harfy a hoboje

Koncertní předplatné v novém roce uvede na valašskomeziříčském pódiu Kulturního zařízení dvojice Kateřina Englichová a Vilém Veverka. Unikátním spojením harfy a hoboje si milovníci komorní hudby zpříjemní středeční večer 10. ledna od devatenácté hodiny.

Když před dvanácti lety vystoupili Kateřina Englichová a Vilém Veverka na svém prvním společném koncertě, ukázalo se, že došlo k jednomu z nejšťastnějších hudebních spojení na české komorní scéně. Tato unikátní kombinace hoboje a harfy přinesla doposud málo vídané možnosti, a to na poli komorní i koncertantní hudby. Englichová i Veverka patří ke špičce svých oborů - pro fenomenální dvojici je charakteristické, že se oba dlouhodobě prosazují také individuálně, jako sólisté. V jejich repertoáru najdeme nejvýznamnější skladby pro hoboj, harfu a orchestr předních světových autorů, jako např. W. Lutoslawski, F. Martin, A. Schnittke, I. Yun, J. Hanuš – drtivou většinu z nich provedli v české premiéře. Pravděpodobně jako jediní interpreti současnosti realizovali Dvojkoncert W. A. Mozarta pro hoboj (orig. flétnu), harfu a orchestr C-dur KV. 299.

Vstupenky na lednový koncert z programu Koncertního předplatného jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)