Filharmonie Bohuslava Martinů se vrací do Valašského Meziříčí v rámci Dnů města 2016

Filharmonie Bohuslava Martinů se vrací do Valašského Meziříčí v rámci Dnů města 2016

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí pokračuje v pořádání koncertu filharmonického tělesa ve venkovním prostředí Amfiteátru v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Tento rok zde v neděli 18. září zavítá zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. Koncert se uskuteční v rámci Dnů města 2016 a vstupenky jsou již k dostání v předprodeji.

Město Valašské Meziříčí společně s Kulturním zařízením podporují místní kulturu v rámci Dnů města vystoupením velkého filharmonického tělesa. Pátý ročník těchto koncertů zastřeší Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína. Poprvé se zde představila před dvěma lety a návštěvníkům koncertu přichystala připraveným programem ohromující zážitek, na který ještě dlouho vzpomínali. Filharmonie Bohuslava Martinů nese jméno jednoho z největších českých skladatelů a zaměření na prezentaci jeho díla, dnes již orchestrem realizovaného na četných rozhlasových nahrávkách a dlouhohrajících deskách, začala v šedesátých letech. Repertoár filharmonie tvoří téměř všechna symfonická díla různých slohových období, ale také velké množství současných skladeb.

Pro návštěvníky meziříčského koncertu letos Filharmonie Bohuslava Martinů připravuje z repertoáru jednoho z nejgeniálnějších a nejčastěji poslouchaných skladatelů na světě, Wolfganga Amadea Mozarta předehru k opeře Don Giovanni, u které se traduje, že ji napsal až noc před premiérou a Symfonii č. 41 C dur, KV 551, která své přízvisko Jupiter získala až po Mozartově smrti a ze všech jeho symfonií je nejpatetičtější a nejvzletnější a v závěrečné části graduje mohutnost a zvuková barevnost. Z dílny Jána Nepomuka Hummela zahraje filharmonie Koncert pro trubku a orchestr Es dur, jehož předností je především jeho výrazná melodičnost, vyvážení sólového partu a doprovodného orchestru či virtuozita, která sólistovi nabízí efektivní interpretační vystoupení.

Koncert se uskuteční v Amfiteátru v parku zámku Kinských. V případě nepříznivého počasí je připravena krytá varianta v sále kina Svět ve Valašském Meziříčí. Proto je také prodej vstupenek na tento mimořádný koncert omezen kapacitou sálu kina.

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2016)