Generál Andor Šándor přiblíží aktuální témata

Generál Andor Šándor přiblíží aktuální témata

Město Valašské Meziříčí zve na přednášku bezpečnostního konzultanta a bývalého náčelníka vojenské zpravodajské služby Gen. Ing. Andora Šándora, která se uskuteční ve středu 13. dubna od 17.30 hodin v kině Svět. Tématem bude Islámský stát, geopolitika Blízkého východu a dopady migrace. Vstupné je 30 Kč a předprodej vstupenek probíhá v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

“Evropa je ve válce!”, hlásají dnes mnozí politici a občanští aktivisté. Jsme ale opravdu ve válce, nebo je to jen snaha o získání popularity a politických bodů? Kde končí vlastenectví, a kde začíná xenofobie? Nejen o těchto tématech se bude v kině Svět diskutovat s Gen. Ing. Andorem Šándorem, který je uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti. V současné době působí jako soukromý poradce v této oblasti a patří mezi velké kritiky tzv. války proti terorismu. Mimo jiné je také autorem mnoha odborných prací na toto téma, věnuje se lektorské činnosti a pravidelně se objevuje v nejsledovanějších médiích. V pořadu bude samozřejmě prostor i na diskuzi s diváky. Kromě veřejné přednášky se v daný den uskuteční také zvláštní přednáška pro studenty místních středních škol.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)