Horkýže slíže zahrají pod širým nebem!

Horkýže slíže zahrají pod širým nebem!

Jedna z nejznámějších slovenský kapel, Horkýže slíže, hlásí návrat do Valašského Meziříčí. V předvečer Majálesu 2018, v pátek 4. května, zahrají skladby z nového alba Pustite Karola a představí novou baskytaristku. Koncert se díky slunečné předpovědi uskuteční na II. nádvoří zámku Žerotínů a do předprodeje tak byly uvolněny zbývající vstupenky.

Jedna z nejlepších slovenských kapel, Horkýže slíže, jsou na hudební scéně již úctyhodných pětadvacet let. Jubileum s meziříčskými fanoušky také náramně oslavili na předchozích koncertech. Nyní přijíždí s novým setlistem  a skladbami z nejnovějšího, jedenáctého, alba Pustite Karola! Navíc se celou dobu neměnná čtveřice Peter Hrivňák, Mário Sabo, Juraj Štefánik a Marek Viršík poprvé ve Valmezu představí v pětici s novou basačkou, kterou se stala Veronika Smetanová z thrashové skupiny Mean Mesiah.

"Nad novým basákem jsem začal přemýšlet před dvěma lety na koncertě kapely BijouTerrier, kde jsem začal upřímně závidět zpěvačce Zitě. Její volnost na pódiu, její svobodu rukou a hlavně to, že nemusí při zpěvu stát na jednom místě. Vzít nového baskytaristu bylo mým rozhodnutím, ale zbytek kapely s tím neměl problém. Upřímně, chci si usnadnit koncerty a hrát během koncertu na různé nástroje“, vysvětluje zpěvák kapely Kuko. 

Na pořádný nářez Horkýže slíže, připraví návštěvníky kapela Band-a-SKA z okolí Týniště nad Orlicí. Ta se na české klubové a festivalové scéně probíjí už sedmým rokem a ve Valmezu si také zahrála. V poslední době však prochází přerodem a také v nejnovější skladbě Please Stop the Time, pokračuje v nastoleném trendu lehkého přitvrzení stylu, nového zvuku se samply a anglických textech.

Do předprodeje byly uvolněny další vstupenky, které jsou  k dostání v Turistickém informačním centru ve valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2018)