Janáčkova filharmonie Ostrava se vrací do Valašského Meziříčí

Janáčkova filharmonie Ostrava se vrací do Valašského Meziříčí

Po dvou letech se do meziříčského Amfiteátru v parku zámku Kinských vrací jeden z nejvýznamnějších českých orchestrů, a to Janáčkova filharmonie Ostrava. V rámci Dnů města Valašské Meziříčí 2015 otevře divákům v neděli 13. září brány do světa mistrů Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka a Edvarda Griega. Začátek koncertu je v 15 hodin a vstupenky jsou již v předprodeji.

Janáčkova filharmonie Ostrava se v posledních letech otevírá celému světu, kde propaguje českou hudbu a zde u nás chce naopak publiku představovat ta nejlepší a nejzajímavější světová díla v podání špičkových sólistů a dirigentů. Již několik let přijímá orchestr pozvání také do Valašského Meziříčí, kde svou dirigentskou hůlku tentokrát pozvedne její šéfdirigent Heiko Mathias Förster.

Program meziříčského koncertu je sestaven ze čtyř děl a představí tak druhou symfonickou báseň z cyklu Má vlast skladatele Bedřicha Smetany o toku nejdelší české řeky Vltavy se stejnojmenným názvem. Zákoutími moravského venkova nás filharmonie provede v Janáčkových Příhodách lišky Bystroušky a na výlet vezmou pro změnu do Čech ve Dvořákově Vodníkovi, kde nám ušije zelené šatky a botky rudé. Čtvrtou a závěrečnou skladbou pak bude suita č. 1 ke hře Peer Gynt norského skladatele Edvarda Griega.

Vstupenky na koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava v meziříčském Amfiteátru jsou již k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz za cenu 150 Kč. Na místě poté budou za 200 Kč.

 

 

(smo#2015)