Jeden z nejuznávanějších současných muzikantů David Koller zavítá 8. října do Valašského Meziříčí.

Jeden z nejuznávanějších současných muzikantů David Koller zavítá 8. října do Valašského Meziříčí.

Stejně jako loňský unikátní koncertní projekt s Agon Orchestra vzbudil velký ohlas, tak i letos David Koller se svou doprovodnou kapelou na jarních koncertech překvapil. Všechny koncerty v rámci jarního turné byly beznadějně vyprodány!

Zatímco loni zněly skladby ve velkolepých aranžích dechů a smyčců, letošní akustické koncerty nechaly vyniknout křehčímu potenciálu Kollerových melodií a textů. "Úžasný a nečekaný návrat k folku a k hudebním kořenům jsem vnímal kdysi s Nirvanou a jejím slavným unplugged koncertem. Už tehdy jsem měl touhu si to někdy také zkusit. Zatím jsme vždy hráli 'elektricky', sice třeba s orchestrem, ale úplně akusticky ještě nikdy," říká David Koller. "Půjdeme hodně na dřeň a chceme také víc improvizovat."

Na podiu muzikanti prostřídají dvoje bicí, 7 kytar a klavír. Program se opírá o album Kollerband Unplugged, který vznikl před čtyřmi lety, ale mimo to zazní i skladby ze sólových alb a z kapel, ve kterých David Koller působil. Do Valašského Meziříčí vyrazí zpěvák, bubeník a kytarista David Koller se svou dlouholetou doprovodnou kapelou ve složení Tomáš Marek a Adam Koller – oba bicí a percussion, Michal Pelant - kytara, zpěv, Michal Nejtek – piano a Marek Minárik - akustická basa.

David Koller Unplugged, od 19 hodin, sál Kulturního zařízení.

 

(Koncert byl původně plánován na čtvrtek 12. září v Amfiteátru v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, byl ale přesunut na 8. října 2013 do sálu KZ.)

 

(smo)