Jihoafrický bluesman Gerald Clark se představí na Malé scéně

Jihoafrický bluesman Gerald Clark se představí na Malé scéně

Poslední březnový čtvrtek se na Malé scéně za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí uskuteční speciální koncert jihoafrického bluesového písničkáře Geralda Clarka, který se poprvé představí posluchačům v České republice. Koncert je připraven na 28. března od osmé hodiny večerní.

Charismatický zpěvák, hudebník a bluesový písničkář Gerald Clark patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. K hudbě se dostal již v mládí díky matčině kytaře a už tehdy se rozhodl, že se stane nejlepším bluesovým hudebníkem na světě. Sólovou kariéru začal v roce 1997, ale brzy na to dal dohromady bluesové duo, po kterém následovalo několikaleté působení v populární kapele Delta Blue. Po třech úspěšných albech s Delta Blue se Gerald Clark vydal na sólovou dráhu, aby posluchačům představil svou vlastní originální hudbu inspirovanou starými mistry.

Už Clarkovo první akustické album Sweepslag dokazuje jeho hudební nadání spojené s kořeny v blues ale i experimentováním za jeho hranicemi. V roce 2009 bylo album nominováno na cenu South African Musicians awards v kategorii Nejlepší afrikánské alternativní album. Následovaly nominace na Nejlepšího nováčka a Nejlepší album v různých kategoriích. O tři roky později vydává své prozatím poslední album s názvem Black Water, jenž si sám vyprodukoval. Obsahuje třináct autorských písní plných silných textů a skvělých vokálů.

V březnu vyjíždí Gerald Clark na dvoutýdenní koncertní turné po České republice společně s Blues Bandem složeným z českých muzikantů v obsazení Lukáš Martinek (kytara), Lukáš Kytnar (baskytara) a Roman Vícha (bicí). V rámci tohoto turné zavítá právě i do Valašského Meziříčí na Malou scénu za oponou.

Vstupenky na jedinečný koncert Gerald Clark Blues bandu si můžete pořídit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)