Karel Plíhal se vrací do Valmezu

Karel Plíhal se vrací do Valmezu

Do Valašského Meziříčí se po třech letech vrací jeden z nejpoetičtějších folkařů současné české hudební scény, Karel Plíhal. Ve velkém sále Kulturního zařízení vystoupí po téměř dvouleté koncertní pauze ve středu 1. listopadu od půl osmé večerní. Předprodej vstupenek je již spuštěn.

Karel Plíhal, originální skladatel, textař a kytarista patří už více než třicet let k největším radostem českého písničkářství a je zřejmě nejcitlivějším folkařem u nás. Svou originální a těžko napodobitelnou tvorbou navazuje na nejlepší tradice českého písničkářství. Díky velké slovní fantazii dokáže dostat publikum do společenství obyčejných věcí popsaných neobyčejným způsobem v několika větách. Texty jsou plné neopakovatelné poetiky se zajímavými rýmy a slovními spojeními, které s lehkostí doplňuje příjemnými melodiemi. Na diváky tak při koncertě přenáší tuny pozitivní energie a co je důležité, nechybí mu smysl pro (sebe)ironii.

Vstupenky na koncert Karla Plíhala, který pořádá Malá scéna za oponou, jsou v předprodeji k dostání už nyní v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)