Kino svět i letos ožije outdoorovými filmy!

Kino svět i letos ožije outdoorovými filmy!

Exkluzivní soutěžní festival, zaměřený na filmy z outdoorového prostředí všech koutů světa, má v naší zemi dvanáctiletou tradici. V období od září do prosince 2014 navštíví festival 41 měst v ČR, na Slovensku a jedno v Rusku. Ve dnech 13. - 16.11. zavítá Mezinárodní Festival Outdoorových Filmů i do kina Svět ve Valašském Meziříčí. Tato událost proběhne za významné finanční podpory města Valašského Meziříčí, Robe lighting effects, Archsimunek.cz a také za podpory kina Svět a kavárny Café Tucan.

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou. Za dvanáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

"Tyto filmy nás zavádějí na nejrůznější místa naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Najednou se ocitáme v prostředí, kde se běžný "smrtelník" jen tak nedostane. Většina snímků má velký sociální a citový náboj. Tento filmový žánr je také svým způsobem jedinečný. Filmy si na nic nehrají, to co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Na návštěvníky festivalu čeká neopakovatelný a exkluzivní zážitek!" prozradil hlavní pořadatel festivalu Pavel Němec. 

"Loňský ročník festivalu se ve Valašském Meziříčí těšil návštěvnosti přes tisíc diváků a zaznamenal jsem samé pozitivní ohlasy. Rozhodnutí o pořádání letošního ročníku tak nebylo složité a v pořádání chci pokračovat i nadále,” dodal Němec.

Během čtyř dní festivalu v kině Svět jsou kromě filmů také připraveny besedy s významnými cestovateli a sportovci nejen z našeho regionu. Do kina zavítá cyklo-cestovatel Martin Štverák, který letos projel na kole trasu z ValMezu směr Dagestán, manželé Hendrychovi, kteří prožili rok na africké misii v Keni, hostem bude i bikerka z Valašského Meziříčí Tereza Huříková. Zlatým hřebem doprovodného programu pak bude sobotní samostatná beseda a promítání filmu nejúspěšnějšího českého horolezce Radka Jaroše, který zdolal všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa!

Festival probíhá od čtvrtka do neděle 13. - 16.11. 2014 ve dvouhodinových blocích, denně v 17:00 a 19:30 hod. Čtvrteční a páteční dopoledne jsou vyhrazeny školám, které mohou pojmout festival jako součást výuky u cestopisných filmů se sociální, historickou a zeměpisnou tématikou.

Vstupenky na festival jsou v předprodeji v kině Svět v době provozu kina. Doprodej vstupenek bude na místě během konání festivalu. Cena za dvouhodinový filmový blok je pouhých 80,- Kč. Pro návštěvníky jsou k dispozici i cenově zvýhodněné vstupenky, jednodenní vstupenka stojí 140 Kč, celofestivalová pak vyjde na rovných 500 Kč. (pne)