Krásenský zvoneček zná své vítěze

Ve dnech 11. a 12. dubna se v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí uskutečnil již dvaadvacátý ročník recitační soutěže Krásenský zvoneček, které se účastní žáci místních základních a středních škol.

Do soutěže se v letošním roce se ze základních škol zapojily Základní škola Křižná, Masarykova, Poličná, Šafaříkova, Vyhlídka a Žerotínova a ze středních škol to byly Obchodní akademie, Integrovaná střední škola – Centrum odborné přípravy, Gymnázium Františka Palackého a nově také Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, která se soutěže zúčastnila teprve poprvé. Celkově tak o vítězství v prostorách M-klubu bojovalo 66 žáků ve čtyřech soutěžních kategoriích.

První místo v první kategorii vybojoval Jakub Kužela ze ZŠ Žerotínova, druhé Nikola Švecová ze ZŠ Šafaříkova a třetí Matěj Hadaš také ze ZŠ Žerotínova. Na prvním místě v celkovém pořadí škol se tak umístila ZŠ Žerotínova, na druhém ZŠ Šafaříkova a na třetím ZŠ Masarykova. Druhou kategorii vyhrál Alexandr Veselý ze ZŠ Vyhlídka, druhé místo obsadila Klára Nejezchlebová ze ZŠ Žerotínova a na třetím skončil David Stavinoha ze ZŠ Šafaříkova. Základní školy se v celkovém pořadí umístily takto, ZŠ Vyhlídka, ZŠ Šafaříkova a ZŠ Žerotínova.

Třetí a čtvrtou kategorii po většinu ovládly slečny. Třetí kategorii vyhrála Natalie Vrtělková ze Základní školy Žerotínova, jediným mladým mužem na stupních vítězů v těchto kategoriích je druhý Ondřej Hradil ze ZŠ Šafaříkova a třetí místo vybojovala Petra Čížková ze ZŠ Masarykova. Pořadí škol v třetí kategorii je ZŠ Žerotínova, ZŠ Masarykova a ZŠ Křižná. Čtvrtou kategorii s přehledem zvítězila Kristýna Hauserová ze SUPŠ, druhé Kateřina Příhodová a třetí Barbora Zetková, obě z Gymnázia Fr. Palackého. Poslední čtvrtou kategorii tak vyhrálo Gymnázium Františka Palackého, na druhém místě se umístila Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská a třetí místo obsadila Obchodní akademie.  

(smo)