Kulturní zařízení hostí festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2015

Kulturní zařízení hostí festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2015

V Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí se uskuteční již sedmatřicátý ročník soutěže amatérských divadelních souborů nazvané Setkání divadel – Malé jevištní formy 2015. Termín letošního ročníku je pátek až sobota 20. – 21. března, kdy se do Valašského Meziříčí sjedou moravské divadelní soubory, aby se utkaly o postup na Celostátní přehlídky a bojovaly o speciální ceny.

Setkání divadel patří mezi tradiční valašskomeziříčské festivaly a za dobu své historie si vybudovalo skvělé jméno mezi amatérskými soubory v kraji, které se zde každoročně rády vracejí. Festival díky tomu číší přátelskou a uvolněnou atmosférou, která je snad důležitější než samotné zápolení. Některé týmy, ale postoupit musí. A tak soutěžící soubory sleduje v průběhu obou dní odborná porota, v jejímž čele opět usedne umělecký šéf a režisér Divadla Plyšového medvídka Pavel Petr Procházka. S hodnocením mu pomůžou kolegové z branže Matyáš Dlab, Miroslav Černý, Hana Volkmerová a redaktor Divadelních novin Vladimír Hulec.

Po dvoudenním zápolení budou na závěrečném semináři udělena doporučení poroty na 54. Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek a 13. Celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Mladá scéna. Kromě toho budou uděleny také dvě speciální ceny, a to Cena za nejlepší herecký výkon a Cena Josefa Fabiána – cena diváků, kterou ovlivňují právě návštěvníci festivalu svým hodnocením jednotlivých představení. „Festival Setkání divadel je veřejnosti zcela přístupný. Proto bych ráda na přehlídku pozvala nejen divadelní nadšence, ale všechny, kteří mají rádi divadlo. Vstupné v letošním je sto korun a platí na oba festivalové dny i doprovodný program,“ zve na festival jeho dramaturgyně Magda Siekliková.

(smo#2015)