Kulturní zařízení praskalo ve švech

Kulturní zařízení praskalo ve švech

Téměř dva tisíce návštěvníků zavítalo v první polovině dubna do Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Začátek měsíce tak byl ve znamení vyprodaných koncertů a nadšených fanoušků. Hned ze startu měsíce v kině Svět besedoval známý cestovatel Jiří Kolbaba, o týden později dorazila do velkého sálu rocková událost roku Arakain s Lucií Bílou, které za dva dny vystřídali slovenští Horkýže slíže a sérii nadupaných koncertů zakončil v neděli 12. dubna písničkář Vlasta Redl s kapelou.

Po půl roce, 1. dubna, se do kina Svět vrátil známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba, který před vyprodaným sálem představil diashow s názvem Sedm divů Islandu. Celým večerem panovala pohodová atmosféra plná skvělých fotografií z tajemstvími opředeného Islandu a osobními zážitky Jiřího Kolbaby.

Týden nato ve středu 8. dubna dorazila do Valašského Meziříčí hudební senzace letošního jara. Legenda české metalové scény, kapela Arakain se opět po třech letech dala dohromady s nejpopulárnější českou zpěvačkou Lucií Bílou a naplněný velký sál rozburáceli exkluzivním dvou a půl hodinovým programem. Pódiu vévodila obří obrazovka s projekcemi a chybět nemohlo ani blahopřání Lucii Bílé, jež den předtím oslavila narozeniny. Návštěvníci koncertu odcházeli i přes stísněné podmínky nadšeni a plni rockových zážitků, které tohle jedinečné spojení do Valmezu přivezlo.

O dva dny později v pátek 10. dubna rozburácela sklepení M-klubu slovenská kapela Horkýže slíže, která svůj meziříčský koncert vyprodala už dva měsíce dopředu. A dokázala, že stále má energie na rozdávání a všechny jejich hity mají neustále šťávu. Sérii vyprodaných koncertů v měsíci dubnu pomyslně završil zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Vlasta Redl s kapelou v neděli 12. Do posledního místa zaplněný velký sál si společně s Redlem a jeho novou skupinou zazpíval staré dobré skladby a zaposlouchal se do písní z nového písničkářového alba.

Polovina jara se tak v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí nesla v duchu velkých a ze strany návštěvníků populárních koncertů. A to je teprve začátek tohoto roku. Z větších akcí se tak ještě v této sezóně mohou posluchači těšit na čtvrtý ročník Majálesu 8. května či tradiční multižánrový festival Valašský špalíček 2015 ke konci června. Ale nebude trvat dlouho a nová sezóna přinese opět řadu velkých jmen jako Anetu Langerovou, Štefana Margitu či houslového virtuóze Jaroslava Svěceného s dcerou Julií.

 

(smo#2015)