Ladislav Zibura se vrací do Valmezu

Ladislav Zibura se vrací do Valmezu

Po loňském úspěchu se do Valmezu vrací nekonvenční cestovatel Ladislav Zibura. Prostory kina Svět, které prochází rekonstrukcí, vyměnil za velký sál Kulturního zařízení, kde bude 5. dubna vyprávět o své pouti mezi buddhisty a komunisty. Návod na levné cestování naopak představí vsetíňačka Hana Machalová o dva týdny později v M-klubu.

Duben bude v Kulturním zařízení ve znamení cestovatelských návratů. Prvně bude ve čtvrtek 5. dubna ve svém cestovatelském stand upu bavit Ladislav Zibura, který po vyprodané listopadové premiéře ve Valmezu s besedou 40 dní pěšky do Jeruzaléma přijíždí do Valmezu se svou druhou show Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Tentokrát se tento čtyřiadvacetiletý excentrický poutník vypravil do Himaláje, neprobádaných údolí čínských řek a zapadlých nepálských vesnic.

O čtrnáct dní později, 19. dubna, bude v M-klubu o cestě kolem světa jen s 25 dny dovolené, radit vsetínská cestovatelka Hana Machalová. Ta boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Návštěvníkům prozradí své fígle a podělí se o zkušenosti a zážitky z uskutečněných cest, neboť jak sama říká: vydávat se za dobrodružstvím, se dá s normálním zaměstnáním, rodinou a běžným platem. Tuto besedu pořádá CestFest.

Vstupenky na zmíněné cestovatelské přednášky pořídíte také v předprodeji, a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)