Legendární valašský soubor Ciment se vrací na místo činu

Legendární valašský soubor Ciment se vrací na místo činu

Známá valašská hardrocková kapela Ciment se vrací do sklepení M-klubu ve Valašském Meziříčí. Koncert se zde uskuteční v pátek 29. dubna od 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání také v předprodeji.

Hardrockové uskupení Ciment vzniklo v březnu roku 1987 sloučením členů vsetínské Skupiny z Luhu a valašskomeziříčské formace Bazar blues. Na Rockfestu 88 získala kapela České uznání kritiků. Předskakovali legendárním Jethro Tull na jejich ostravském koncertu nebo Uriah Heep. Za svou kariéru vydali tři alba. První v roce 1992, druhé po patnácti letech v roce 2007 a třetí minulý rok s názvem Soukromý odzemek, které vydala firma Indies Happy Trails Records. Muzikanti častokrát vystupovali na multižánrovém festivalu Valašský špalíček, naposledy v roce 2015 a mnoha dalších akcí nejen po celém Valašsku. S několika personálními obměnami se členové ustálili na aktuálním složení Petr Zezulka, Mojmír Hurský, Pavel Hynek a Marek Heinrich.

Předprodej vstupenek na koncert skupiny Ciment je v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)