Léto s Andy Warholem

Léto s Andy Warholem

V Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí je v současné době k vidění výstava Warhol Factory Tour. V rámci této výstavy a zároveň Kulturního léta je připraveno několik doprovodných programů včetně komentované prohlídky, koncertu a promítání na Zámecké terase. Více na www.magc.cz.

Kurátoři Muzejního a galerijního centra sídlícího v jižním křídle zámku Žerotínů připravili na léto několik doprovodných programů k právě probíhající výstavě Warhol Factory  Tour uskutečněné na počest výročí zakladatele pop artu Andyho Warhola. V přízemí centra jsou k vidění díla třiceti českých a slovenských výtvarníků, kteří se rozhodli vzdát Andymu Warholovi hold. Tak vznikl jedinečný soubor uměleckých děl, který je doplněn artefakty z dílny samotného Warhola.

V úterý 7. srpna se v prostorách výstavy uskuteční její Komentovaná prohlídka s kurátorem Miroslavem Houškou od devatenácté hodiny. Na prohlídku naváže Výroční večer: Mejla, Warhol & Underground s písněmi skupin Fiction a The Velvet Underground, jež představí zpěvačka Jitka Charvátová a hudebníci Dušan Vozáry a Petr Kučera. V případě nepřízně počasí se koncert přesune do přízemí centra. Obě akce jsou placené a vstupenky jsou k dostání v klasických předprodejích.

Výstavu doprovází také promítání na Zámecké Terase. V červenci mohli zájemci shlédnout Warholův snímek Velvet Undergourd & Nico z roku 1966 a v srpnu to budou filmy Vinyl z roku 1965 a Chelsea Girls taktéž z roku 1965. Všechny snímky jsou v rámci Kulturního léta bez vstupného a jsou nepřístupné pro děti do 15 let.

(smo#2018)