M-klub se ponoří do hlubin poezie za doprovodu hudby

M-klub se ponoří do hlubin poezie za doprovodu hudby

Meziříčský M-klub připravuje na poslední říjnový den tj. 31. října speciální večer, jež skloubí básnický text s jevištní performancí a hudbou v podání opavského hudebníka a básníka Jana Kunzeho a jeho projektu Hičhaikum a radikálním brněnským sdružením básníků pod názvem Vítrholc. Začne se tradičně v osm hodin večer.

Tříčlenný hudebně-recitační projekt Hičhaikum Jana Kunzeho, známého také z kapely Kofe-in, nese název podle jeho debutové sbírky a spojuje básnický text s jevištní performancí a hudbou. Každé jejich vystoupení je jedinečné díky hudební i recitační improvizaci a aktuální atmosféře. Díky své autentičnosti si Kunze a Hičhaikum projekt dokázali získat publikum všech věkových skupina a stali se respektovanými hosty autorských čtení i různých festivalů. V roce 2010 vydali melodramatické konceptuální album nesoucí název Hlavně nepanikař!, které obsahuje dvě kompozice inspirované texty Kunzeho knih Hičhaikum a Dekadent dezert, které mimo jiné představí také ve Valmezu. Společně s Janem Kunze vystupuje v projektu jeho bratr Petr Kunze a Jan Tengler.

Hosty poetického večera nebude nikdo jiný než radikální brněnské undergroundové sdružení básníků, literátů, výtvarníků a hudebníků s názvem Vítrholc, kteří se do meziříčského M-klubu vracejí po celých čtyřech letech, kdy zde představili své hudební album 100. V letošním roce oslavují dvacet let od založení, neboť právě před dvaceti lety v roce 1994 vyšel jejich první Almanach Vítrholc. V současné době hrají ve složení Karel Škrabar, František Kowolowski, Dalibor Maňas iKanias, Jaroslav Škvarna, Pajináč a David Minařík.

Vstupné na večer mísící poezii s hudbou je stejné v předprodeji i na místě. Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2014)

 

Jan Kunze a Hičhaikum projekt + Vítrholc