Meziříčské Setkání divadel přijímá přihlášky na březnovou přehlídku

Meziříčské Setkání divadel přijímá přihlášky na březnovou přehlídku

Jste amatérský divadelní soubor z Moravy? Máte nastudovanou hru a rádi byste ji zahráli před odbornou porotou a publikem? Tak neváhejte a přihlaste se na 41. ročník Setkání divadel – Malé jevištní formy 2019, který bude v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí zahájen 15. března. Čas na zaslání přihlášek je do 12. února 2019.

Festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2019 je regionálním kolem Celostátní přehlídky experimentujícího divadla Šrámkův Písek a Celostátní přehlídky studentských divadelních souborů Mladá Scéna v Ústí nad Orlicí. Kompletní informace jsou uvedeny na oficiálních stránkách festivalu mjf.kzvalmez.cz. Zde jsou ke stažení podrobné propozice společně s přihláškou na letošní ročník, kterou můžete zaslat poštou na adresu Kulturního zařízení nebo na uvedenou emailovou adresu.

Amatérské divadelní soubory, jež se na festival přihlásí a budou na festival vybrány, mají šanci postoupit právě na jednu z uvedených celostátních přehlídek. Soutěžící soubory bude v průběhu dvou dnů hodnotit odborná porota složená z divadelních teoretiků, pedagogů, kritiků či režisérů. Porota sleduje pečlivě také jednotlivé herecké výkony divadelníků a tomu nejlepšímu z nejlepších udělí originální skleněnou sošku za Nejlepší herecký výkon. To ale není vše. Již potřetí se budou moci do hodnocení zapojit i samotní diváci festivalu. Svými hlasy mohou udělit diváckou Cenu Josefa Fabiána.

Festival společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí pořádá NIPOS ARTAMA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje, CS CABOT a města Valašské Meziříčí.
 
 
(smo#2019)