Multikulturní podzim v Kázetku nabídne kapelu N.O.H.A. i mentalistu Kroulíka či cestovatele Ziburu

Multikulturní podzim v Kázetku nabídne kapelu N.O.H.A. i mentalistu Kroulíka či cestovatele Ziburu

Podzimní počasí sice bývá chmurné, za to programy v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí hýří všemi žánrovými barvami. Přelom října a listopadu nabídne inscenaci To všechno ona s Ljubou Krbovou, mentalistu Jakuba Kroulíka, koncertní smršť v podobě mezinárodní kapely N.O.H.A., bluesového kytaristu Gwnya Ashtona i koncert Karla Plíhala.

Kulturní sezona je ve Valašském Meziříčí v plném proudu a návštěvníkům nabízí řadu zajímavých koncertů, inscenací i výstav v místních galeriích. Navíc se připravuje 53. ročník Mezinárodního festivalu poezie, na němž se představí sedmatřicet amatérských recitátorů z České a Slovenské republiky. A právě v rámci doprovodného programu festivalu ve čtvrtek 19. října do M-klubu zavítá herečka Ljuba Krbová, známá to představitelka Madly z pohádky Lotrando a Zubejda či Aničky Liškové z nekonečného seriálu Ulice. Spolu s hereckým kolegou Janem Battěkem uvedou inscenaci To všechno ona, která se zaměřuje na řešení vztahu mezi matkou a synem, jimž odešel milovaný manžel a otec. Zachráncem a sblížením se stává monitor počítače neboli virtuální realita, která většinou lidi rozděluje.

Následující den zavítá do velkého sálu mezinárodní hudební seskupení N.O.H.A., které se zde vrací po pětileté kreativní pauze a návštěvníkům přestaví své nové vyzrálé album, na němž opět sází na stylově otevřený mix d’n’b, world music a dubstepu čerpající z multirkulutrních kořenů svých čtyř národností. Předkapelou jim bude brněnský skupina Čankišou, která ve Valmezu zahrála naposledy před několika lety na Majálesu. Večer v pátek 20. října to bude vskutku energický!

Z jiného soudku pak bude beseda s Jakubem Kroulíkem v úterý 24. října. Jakub Kroulík je nepřehlédnutelný, elegantní, ale především charismatický profesionální mentalita a hypnotizér. Jeho besedy bývají vždy neopakovatelným zážitkem. Navíc se v projektu Paranormální výzva snaží objevit osobu se skutečnými paranormálními schopnostmi. Nejste to třeba právě vy?

A v neposlední řadě se fanoušci sportu, dobrodružství a horolezectví mohou těšit na besedy v meziříčském kině Svět. Ve čtvrtek 23. listopadu přijede cestovatel Ladislav Zibura, který bude vyprávět o cestě do Jeruzaléma a bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít přes 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele.

Na začátku prosince, ve čtvrtek 7., si místo se Ziburou vymění jeden z nejlepších světových lezců, a to Adam Ondra. Ten bude mluvit nejen o lezení jako takovém, ale i o velmi úspěšném přelezu ikonické stěny Dawn Wall, či o přelezu nejtěžší cesty světa v norském Flatangeru.

Kompletní výčet programů samozřejmě naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz, kde lze zakoupit vstupenky také online.

(smo#2017)