Muzejní a galerijní centrum zavede diváky do tajemství výstav, děti budou malovat a dojde i na sběratele

Muzejní a galerijní centrum zavede diváky do tajemství výstav, děti budou malovat a dojde i na sběratele

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí pořádá k aktuální výstavě Ivana Jakeše a Mistrovská díla České spořitelny komentované prohlídky, rodiče s dětmi budou moci navštívit výtvarný workshop Poznáváme a vytváříme a opět přijde na řadu Sběratelský den. Vstupné na jednotlivé akce je 10 Kč.

Dubnem zahájilo Muzejní a galerijní centrum v meziříčském zámku Žerotínů dopolední výtvarné programy s názvem Poznáváme a vytváříme. Ty jsou zaměřeny na děti od dvou let a jejich doprovod a vždy jsou situovány do prostor výstavy, ke které se vážou. Hlavní zaměření je na výtvarný rozvoj osobnosti a součástí je také věcné zasvěcení do toho, jak různě může výtvarné dílo vypadat, z čeho se dá tvořit a proč je umění pro nás důležité. Ten nejbližší program se uskuteční v úterý 19. dubna v prostorách výstavy Mistrovská díla České spořitelny a děti si zábavným způsobem namalují jeden z přítomných obrazů za pomocí barev a papírových kuliček. Vstupné je 10 Kč.

V přízemí centra je aktuálně k vidění výstava obrazů, keramických plastik a reliéfů významného valašského výtvarníka Ivana Jakeše. Ten přivítá návštěvníky ve středu 20. dubna od 16 hodin na příjemném setkání v prostorách výstavy a zároveň bude povídat nejen o zdrojích inspirace, různorodých výtvarných pracích, ale i pocitech radosti a věcech, které mu tvorba přináší. Vstupné je 10 Kč.

O den později, tj. čtvrtek 21. dubna, bude v Muzejním a galerijním centru rušno. Doprovodné programy jsou zde naplánovány dva. Již od dopolední 10. hodiny bude v přízemních prostorách probíhat Jarní sběratelský den určený pro všechny sběratele a fanoušky krásných věcí. Muzejní a galerijní centrum tímto nabízí také možnost všem prodejcům, sběratelům a vábitelům volného i užitého umění a dalších věcí zarezervovat si místo na tomto blešáku. Více informací získají zájemci na stránkách www.magc.cz. Rezervace prodejních míst je do 20. dubna.

Odbitím 17. hodiny pak bude zahájena Komentovaná prohlídka výstavy Mistrovská díla České spořitelny s názvem Za mistrovskými díly a jejich autory, kterou provede autorka kolekce a kurátorka Galerie České spořitelny PhDr. Duňa Panenková. Prohlídka se zaměří na mistry výtvarného umění druhé poloviny 19. století a první poloviny 20. století. Vstupné je také 10 Kč.

(smo#2016)