Nespoutaná Radůza a americký bluesman David Evans na Malé scéně za oponou

Nespoutaná Radůza a americký bluesman David Evans na Malé scéně za oponou

Malá scéna za oponou zve na jedinečné koncerty písničkářky Radůzy ve čtvrtek 19. května a koncert osobnosti tradičního amerického blues Davida Evanse v pondělí 23. května. Vstupenky na všechny programy jsou již v předprodeji.

Do Valašského Meziříčí se vrací nespoutaná bystřina české hudební scény písničkářka Radůza. Ve velkém sále Kulturního zařízení zahraje ve čtvrtek 19. května, ještě než na konci června zakončí koncertní sezónu a rovnou za doprovodu kapely. Na meziříčském koncertě zazpívá nejlepší písničky z dosud vydaných alb i zcela nové písně, které ještě nejsou zaznamenány na žádném nosiči. Radůza převzala na konci března platinovou desku za prodej písničkového CD s knihou šestnácti povídek Marathon – Příběh běžce, které spojuje osoba vypravěče a válečné téma. Nově představila knihu třinácti autobiografických povídek Čáp nejni kondor a v těchto dnech dokončuje hudbu k filmu Tenkrát v ráji, kterou natáčí se svou kapelou i s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

V pondělí 23. května se zde představí bluesman David Evans. Tato známá a významná osobnost tradičního amerického mississippského blues zde poprvé vystoupil na bluesové scéně Valašského špalíčku 2015. Tentokrát zavítá s plnohodnotným koncertem v rámci Českého turné 2016. David Evans je držitelem ceny Grammy a bývalým spoluhráčem Hammieho Nixona a také nejvýznamnějším odborníkem na blues, neboť již padesát let mapuje poslední pozůstatky bluesové tradice v mississippské Deltě. Divákům na svém koncertě tak nabídne možnost poznat blues v té nejryzejší podobě a pro kytaristy je jeho hra nebývalou inspirací.

Vstupenky na všechny koncerty na Malé scéně za oponou jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)