Noční Valmez poodhalil své kouzlo

Noční Valmez poodhalil své kouzlo

Ve Valašském Meziříčí se v pátek 9. června uskutečnila Meziříčská muzejní noc 2017 a opět po roce nabídla pozoruhodný zážitek. Program festivalu se stává rok od roku pestřejším a rozmanitějším zásluhou všech zapojených institucí. Koncept festivalu muzejních nocí vybízí tyto instituce k vzájemné spolupráci a zároveň společným silami vyvinout úsilí k vytvoření velmi kvalitní akce, která se stává stále populárnější. Během večera město celkové ožívá viditelnými průvody nočních putovatelů, kteří míří za jedinečnými zážitky.

Minulý pátek se Muzejní noc ve Valašském Meziříčí uskutečnila poosmé. Pro návštěvníky byly napříč  čtyřiadvaceti institucemi připravena hudební vystoupení, varhanní koncerty, divadelní představení, komentované prohlídky, workshopy, různé dílničky, kostýmované prohlídky, promítání, ohnivá show, videomappingy, interaktivní a světelné instalace a mnoho dalších zajímavých věcí nachystaných pouze pro tuto akci. Mezi institucemi popojížděl tradiční silniční vláček, který umožňoval snadný přesun a zároveň atrakci pro mnoho dětí. Pro každého návštěvníka byl připraven muzejníček, do nějž si střádal razítka z navštívených organizací a soutěžil o věcné dary a vstupenky.

„Dalo by se říct, že se letos Meziříčská muzejní noc rozšířila na dva dny. V její předvečer, ve čtvrtek 8. června, totiž místní kino Svět jako předzvěst uvedlo za snížené vstupné premiéru artového debutu polského režiséra Jana P. Matuszyńského, který popisuje neuvěřitelně skutečný příběh prokleté rodiny malíře Zdisława Beksińského a zároveň knihovna ve spoluprácí s kinem uskutečnila Listování s americkým spisovatelem C. D. Paynem v rámci Turné v hajzlu,“ dodává Vlasta Červenková organizátorka Meziříčské muzejní noci.

Je pozoruhodné, že samotné instituce tomuto večeru věnují takovou pozornost a vynakládají takové úsilí bez závratných finančních zdrojů a Město Valašské Meziříčí se může opět pyšnit jedinečnou akci města, kterou navštíví tisíce návštěvníků.

 

(smo#2017)