Ochotníci z Jarcové představí hru Happy Birthday!

Ochotníci z Jarcové představí hru Happy Birthday!

Divadelní spolek Nová Snaha z Jarcové představí v sobotu 11. dubna ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí nově nastudovanou mírně globalizovanou tragikomedii s názvem Happy Birthday! českého dramatika Jaroslava Čejky.

Divadelní spolek Nová Snaha si jako svou letošní inscenaci vybrala mírně globalizovanou tragikomedii Happy Birthday! o bývalém estrádním herci a komikovi Jaroslavu Pštrosovi z pera českého básníka, prozaika a dramatika Jaroslava Čejky. Příběh se točí okolo sedmdesátých narozenin zmiňovaného Jaroslava Pštrose, který se rozhodl, že je bude slavit celých sedmdesát dní, tak aby všechny jeho děti měly možnost přijet mu poblahopřát a něčím ho potěšit. A protože chce využít možnosti, kterou mu dává nový občanský zákoník, a odkázat svůj byt a bývalý mlýn v Podještědí tomu z dětí, které mu udělá největší radost, oznámí to svým potomkům v dopise. V tu chvíli začne hon na dědictví.

Dobře odposlouchané manželské dialogy, ironické glosování politiky, svérázný černý humor hlavní postavy i lehce absurdní zápletka navazují na chytrý humor autorových starších her Na kůži se neumírá, Pavučina a Oboustranná past.

Jak se ochotníkům z Jarcové povedlo převést komedii na místní prkna, jejž znamenají svět, zjistíte v sobotu 11. dubna od devatenácti hodin ve velkém sále Kulturního zařízení. A A první ohlasy nešetří chválou, že jde o prozatím nejlepší jejich hru. Vstupenky jsou v prodeji.