Pavel Lasztovicza provede šlechtickými rody

Pavel Lasztovicza provede šlechtickými rody

V Muzejním a galerijním centru se uskuteční další díl ze série přednášek Pavla Lasztoviczy. Ten zájemce tentokrát provede dobou, kdy našemu kraji vládli páni. Přednáška se uskuteční v úterý 26. března od 17 hodin ve Freskovém sále prvního patra centra.

V přednášce Když vládli páni seznámí Pavel Lasztovicza přítomné návštěvníky s pěticí šlechtických rodin, které Rožnovsko a Valašskomeziříčsko ovlivňovaly v průběhu 17. a 18. století. „Společně navštívíme Podstatské z Prusinovic a jejich sídla v Hustopečích a Lešné, pobudeme na choryňském zámku u baronů Kaldtschmidtů z Eisenberku, poznáme životní osudy pánů z Deblína, zažijeme rychlý vzestup a ještě rychlejší pád braneckých Locknerů a nakonec se pokusíme poodhalit tajemství, obestírající historii rytířského rodu Schötzlů z Hetzenfeldu, kteří se pohybovali u dvora meziříčských Žerotínů,“ přibližuje téma přednášky Pavel Lasztovicza.

V ceně vstupenky na přednášku Když vládli páni je i prohlídka expozice Reditus Leonina v prvním patře Muzejního a galerijního centra. Přijďte a poznejte, jaké to bylo, když našemu kraji „vládli páni“.

(smo#2019)