Pavlína Jíšová zve na folkový koncert

Pavlína Jíšová zve na folkový koncert

Únorový program na Malé scéně za oponou pokračuje folkovým koncertem jihočeské zpěvačky Pavlíny Jíšové a písničkářky Petry Šany Šanclové. Ten se v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí uskuteční v neděli 11. února od půl osmé večerní.

Jihočeská zpěvačka Pavlína Jíšová se na Malou scénu za oponou vrací s multiinstrumentalistkou Petrou Šany Šanclovou. Pavlína se věnuje hudbě celý život a její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech. Díky svému nezaměnitelnému hlasu si vydobyla pevné místo na české hudební scéně a po naší vlasti koncertuje buďto sólově, v duu právě s Petrou Šanclovou nebo s triem Pavlína Jíšová & Bababand. Meziříčští posluchači měli možnost slyšet také její dceru Adélu Jonášovou, s níž zde koncertovala minule a se kterou se věnuje prezentaci hudby v Českém rozhlase České Budějovice v pravidelné hudební relaci Písničkové rozhovory.

V duu Jíšovou doprovodí česká písničkářka, zpěvačka a multiinstumentalistka Petra Šany Šanclová, jež v minulosti spolupracovala se spoustou známých osobností naší folkové scény. Zmínit můžeme kapelu Vlasty Redla, Slávka Janouška, Jaroslava Samsona Lenka či Bokomaru Lubomíra Javůrka, s níž trvá spolupráce dodnes. Na svém kontě má vlastní album Ze země vah a postupem času se rozhodla vydat na sólovou koncertní dráhu.

Vstupenky lze pořídit v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)