Please The Trees potěší stromy ve Valmezu

Please The Trees potěší stromy ve Valmezu

M-klub ve Valašském Meziříčí připravuje na konec dubna trojkoncert kapel Please The Trees, Manon Meurt a Fred Madison. Please The Trees se do sklepních prostor vracejí po vystoupení na festivalu Valašský špalíček 2013 a pro Manon Meurt z Rakovníku a meziříčské Fred Madison to zde bude premiéra. Vstupenky na koncert 23. dubna jsou již k dostání v předprodeji.

 

Posluchači hodnotí hudební skupinu zpěváka, kytaristy a textaře Václava Havelky slovy přesah běžných hranic. Please The Trees jsou za devět let působení na hudební scéně již docela známým pojmem. Kapelu založil Havelka společně se Zdeňkem Kadlecem z kapely Some Other Place. „Byl jsem nadšený z jejich debutu To Be Continued a naprosto mě uhranuli na živo. Vzájemné okouzlení dalo vzniku společné formaci. Jak už to bývá, nová kapela ale ještě neměla posluchače a tak jsme společně vtipkovali, že hrajeme pro potěšení stromů, což je volný překlad našeho názvu,“ říká Václav Havelka, který je již několik let jedním z nejaktivnějších postav pražské nezávislé hudební scény.

 

Největším úspěchem kapely je podle nich samotných hraní společně s lidmi, kteří je inspirují a následná spolupráce s nimi. Tři roky staré album A Forest Affair nahrávali v Kalifornii a novinkové, které vyjde na podzim, dávali dohromady v Detroitu s producentem Chrisem Koltayem. „Chris Koltay pracuje s kapelami jako například Deerhunter, Liars, Swans, Akron/Family, které máme rádi. Díky tomu se naše hudba konfrontuje v širším kontextu, což nás motivuje nejvíce,“ doplňuje Havelka.

 

V průběhu koncertu zahrají také nováčci na hudební scéně, a to meziříčská kapela Fred Madison. I když v prostorách Kulturního zařízení nazkoušeli a nahráli spoustu hodin, tak zde před publikem vystoupí poprvé. Původně sólový projekt muzikanta Miroslava Šuláka se přetransformoval v regulérní čtyřčlennou kapelu. „Na Bandzone jsem si dal inzerát, že sháním bubeníka a ozval se mi Ondřej Adámek, který hrál původně ve Wotienke a dlouhodobě působí v Elektrïck Mannech. Na basu hraje Martin Janírek ze skupiny Koně a prase a nakonec kluci přizvali Karla Cinibulka (exWotienke), kterému se sice nechtělo na stage vracet, ale zatím ho to s námi baví a já jsem tomu rád. To je možná na celém projektu Fred Madison nejlepší, prima lidi kolem,“ prozrazuje o vzniku Mira Šulák.

 

Třetici účinkujících uzavírá rakovnická shoegazingová parta Manon Meurt, která se na české hudební scéně zjevila jak blesk z čistého nebe. Po rozpadu původní sestavy Ecstasy Of Saint Theresa se z české scény shoegazing jako by vytratil a jeho návrat byl v nedohlednu. Jenže pak se zde někdy před třemi lety objevila formace Manon Meurt a rovnou si střihla set před americkými My Bloody Valentine. A i když byli tehdy ještě nezkušení, dokázali přítomné publikum vrátit zpět do doby žánrového rozkvětu. V loňském roce pustili do světa svou první desku a dva měsíce zpátky nový „nepojmenovaný“ singl Untitled.

 

Vstupenky na dubnový koncert kapel Please The Trees, Manon Meurt a Fred Madison jsou v Turistickém informačním centru a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz dostání už v tuhle chvíli.

 

(smo#2015)