Poletíme? s Muchou na turné také v M-klubu

Poletíme? s Muchou na turné také v M-klubu

Pátek 15. ledna přiveze do M-klubu dvě jedinečné brněnské uskupení. V rámci společného klubového turné zde vystoupí skupina dobře vypadajících chlapů Poletíme? a femipunková kapela sdružená kolem písničkářky Nikoly Muchové, Mucha. Začátek koncertu je ve 20 hodin a vstupenky jsou již v předprodeji.

Společné turné, z jehož myšlenkou přišel frontman skupiny Poletíme?, nazvaly kapely jednoduše a s důvtipem Poletíme? s Muchou Tour a v tomto duchu se rozhodly lítat českými kluby během podzimu 2015 a jara 2016. Skvělou koncertní podívanou tak nabídnou i ve Valašském Meziříčí.

Poletíme? a Mucha jsou dvě výrazné a osobité brněnské kapely, jejichž spojením vzniká originální a energií nabitá show, kdy se paradoxně ženským prvkem stává vousatý a chlupatý Rudolf Brančovský a mužský prvek si bere na starosti křehká Nikola Muchová, která je ve svém projevu krásně, až chlapsky svérázná. Obě uskupení se již ve Valmezu představily. Poletíme? hráli v M-klubu a Mucha se představila na Indies scéně festivalu Valašský špalíček 2013.

A na co přesně se těšit? Poletíme? je skupina dobře vypadajících mužů hrající jazz, kántry, punk v turbošansónovém duchu, která klade důraz na vtipné, poetické a veselé texty. Ty jsou jemné i vulgární, přízemní, nad věcí, sladké a přesto hořké. Žádné písničky o věcech, co se nestaly nebo nikdy nestanou. Frontmanem kapely je Rudolf Brančovský, hráč na banjo, textař a zpěvák. Kapela je fenoménem brněnských klubových pódií a jejich koncerty jsou vždy strhující podívanou přímo nabitou pozitivní energií.

Na druhou stranu, Mucha je femipunková kapela sdružená okolo mladé brněnské písničkářky Nikoly Muchové, která dlouho vystupovala sama pouze s kytarou. Avšak jednoho dne nadešel čas změny a dohromady se dala kapela ze zkušených muzikantů z kapel ty Syčáci, Květy či Budoár staré dámy. Tvorbě Nikoly Muchové to dalo zcela nový a velmi osobitý projev, jenž zaujme syrovým temperamentem. Jejich písně jsou sice vulgární, pro ostré slovo nejde nikdy daleko, leč chytré a plné důvtipu.

Vstupenky na koncertní turné Poletíme? s Muchou v meziříčském M-klubu jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)