Předplatné pokračují Johankou z Arku, Carlem Peterssonem a kouzelnou Zahradou

Předplatné pokračují Johankou z Arku, Carlem Peterssonem a kouzelnou Zahradou

Předplatné v S-klubu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí pokračují v listopadu inscenací Druhá smrt Johanky z Arku ve čtvrtek 13., koncertem švédského klavíristy Carla Peterssona ve středu 19. a výpravným pohádkovým divadlem Zahrada v sobotu 22. listopadu.

Lidovou legendu s tragikomickými prvky o netradiční repríze posledních hodin před upálením slavné bojovnice Johanky přivezou do Valašského Meziříčí herci Vilma Cibulková, Ladislav Mrkvička a Stanislav Lehký. Hra běloruského dramatika, básníka a spisovatele Stefana Caneva navazuje na lidovou legendu, ve které má potulná komediantka Žaneta nahradit historickou postavu a k tomuto převtělení jí pomáhá Bůh i Kat. Současný a zcela paradoxní návrat k zmytologizované smrti přivádí diváka k myšlence, že k hrdinství je třeba dozrát.

Také Koncertní předplatné pokračuje v listopadu, po zrušeném říjnovém koncertu Belfiato Quintetu, vystoupením švédského klavíristy Carla Peterssona. Carl Petersson koncertuje jako sólista nebo s doprovodem orchestru téměř po celé Evropě, Severní Americe i Izraeli. Za své hudební výkony získal několik prestižních ocenění a před šesti lety nahrál v doprovodu Plzeňské filharmonie album se dvěma klavírními koncerty romantického hudebního skladatele Friedricha von Flotowa. Ve velkém sále Kulturního zařízení představí Carl Petersson klavírní recitál se skladbami Domenica Scarlattiho, Ludwiga van Beethovena, Karola Szymanovského, Claude Debussyho či Leopolda Godowského.

Dětské předplatné Sedmikráska zve na druhé z plánovaných čtyř představení. Pohádkovou knížku Zahrada, českého ilustrátora Jiřího Trnky, upravilo pro divadelní jeviště zkušené pražské Divadlo Krapet. A tak jak je fantastická, zábavná a dobrodužná knižní předloha, tak krásně zpracovaná je i hraná verze. Příběh pětice kluků, která otevře starou rozvrzanou branku a vejde do krásné zahrady, totiž není o nic ošizená. Klukovská parta při odhalování různých tajemství potkává starého moudrého trpaslíka i zlomyslného kocoura.

Vstupenky na všechna představení v rámci Přeplatného jsou v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)