Přijďte do Muzejního a galerijního centra na loutkové divadlo i komentované prohlídky

Přijďte do Muzejního a galerijního centra na loutkové divadlo i komentované prohlídky

Muzejní a galerijní centru sídlící v jižním křídle zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí pokračuje s doprovodnými programy k právě probíhajícím výstavám Divadlo Loutek a 100+1 dílo z Krajské galerie výtvarného umění také v lednu. Návštěvníci zhlédnou loutkové divadélko či mohou přijít na komentované prohlídky.

V současné době, až do poloviny ledna následujícího roku, jsou ve výstavních prostorách Muzejního a galerijního centra k vidění tři výstavní celky a v rámci jejich konání se uskuteční také několik doprovodných programů. V přízemí se návštěvníci přenesou do zlatých časů českého loutkového divadla a již v průběhu prosince si mohli zájemci vyrobit divadla na konaných workshopech. V lednu ale doprovodné programy k výstavě pokračují.

V neděli 14. ledna se můžete vydat na divadelní představení s názvem Anička a letadýlko – Kill Will. Pohádka vypráví příběh o nejslavnějším světovém dramatikovi Williamu S., jež ztratil plnicí pero, které se teď toulá světem a vypráví příběhy. Po skončení představení se navíc uskuteční workshop pro děti se samotnými tvůrci. A poslední den výstavy, v neděli 21. ledna, se uskuteční Komentovaná prohlídka s jedním z autorů výstavy, Pavlem Jiráskem.

A když jsme u Komentovaných prohlídek, tak do Valmezu opět zavítá kurátorka a autorka výstavy 100+1 dílo z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně Pavlína Pyšná, aby milovníky malířského umění naposledy provedla končící výstavou, jež nabízí pohled na exponáty 19. a 20. století, které jsou jinak uloženy v depozitu a nejsou k vidění na veřejnosti.

 

(smo#2017)