Prodej předplatných na novou sezónu začíná

Prodej předplatných na novou sezónu začíná

S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí spustil prodej ředplatných na novou sezónu 2015/2016. Od začátku září jsou všechna volná sedadla uvolněna k prodeji pro nové zájemce jak o divadelní předplatné, tak i koncertní a pohádkové. Noví zájemci si mohou abonmá zakoupit  do 15. září 2015. Více informací je k nalezení na webových stránkách www.kzvalmez.cz.

Již řadu let sestavuje S-klub předplatné na novou divadelní a koncertní sezónu. Divadelní předplatné nabízí šest inscenací, z nichž první se ve velkém sále Kulturního zařízení odehraje 23. září a bude se jednat o komedii Zory Kostkové nazvanou Z louže pod okap, jejíž námět pochází z mnoha kauz, které se v posledních letech vyrojily v českém prostředí a mnoho lidí zvedají ze židlí. Dalšími představeními budou začátkem listopadu autorská hra Mária Kubce a Zdeňky Kafkové Víkend s Bohem, v únoru příštího roku svižná komedie zlínského rodáka Benjamina Kurase Nikdy nekončí, březen nabídne komedii o fotbalu Postaven(i)í mimo hru, duben Obraz autorky Yasminy Rezy a závěr sezóny bude patřit hercům Petru Kostkovi a Františku Němcovi v tragikomedii Pan Halpern a Pan Johnson.

V nové sezóně nepřijdou zkrátka ani děti, které se mohou se svými rodiči nebo i samy vydat na čtyři pohádky v předplatném Sedmikráska. Sérii inscenací zahájí Tři prasátka z dílny Scény Bajka Těšínského divadla. Následovat bude volně zpracovaná pohádka Boženy Němcové Sůl nad zlato a v příštím roce pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele a rozverné loutkové představení Vodnická pohádka.

Osm koncertů nabídne Koncertní předplatné 2015/2016, které hned v úvodu zaujme koncertem unikátního saxofonového kvarteta Altissimo saxquartet. V dalších měsících to pak bude koncert Tria Martinů ve složení klavír, violoncello a housle, pětičlenného vokálního ansámblu The Czech Ensemble Baroque Vocal Quintet se svými rozmary renesanční hudby, mladého klavíristy Marka Kozáka či dua Jiří Vodička (housle) a Martin Kasík (klavír). Nechybí zde samozřejmě ani tradiční zájezd do Beskydského divadla na Janáčkovu filharmonii Ostrava. Závěr sezóny pak bude patřit violoncellovému duu Jiří Hošek a Dominika Weiss Hošková a Baborák Ensemblu složenému z lesního rohu, houslí, violoncella a piana.

Informace o jednotlivých představení jsou k nalezení na internetových stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí. Kde je uveden také podrobný ceník jednotlivých předplatných. Koncertní se pohybuje od 650 Kč do 900 Kč, Divadelní od 1250 Kč do 1550 Kč a Sedmikráska od 200 Kč do 400 Kč.

(smo#2015)