Rembrandt – pozdní dílo v kině Svět ve Valašském Meziříčí

Rembrandt – pozdní dílo v kině Svět ve Valašském Meziříčí

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí ve spolupráci s kinem Svět si letos připravilo upoutávku na Meziříčskou muzejní noc. O den dříve, tedy ve čtvrtek 14. 5. 2015 v 19. 30 hodin, se bude v kině Svět promítat záznam z cyklu Světové malířství na plátnech kin,
a to Rembrandt – pozdní dílo.

 

Rembrandt - pozdní dílo patří do projektu Světové malířství na plátnech kin, který přináší ty nejzajímavější výstavy sezóny z nejprestižnějších světových galerií do kin po celém světě očima ceněného režiséra Phila Grabského. Sezóna II, kam kromě Rembrandta spadají projekty Impresionisté, Vincent van Gogh, Dívka s perlou a Matisse, navazuje na úspěch předcházejících titulů jako Leonardo Live, Manet: Portrétista života, či Vermeer a hudba, které zhlédli diváci ve více než tisícovce kin ve 30 zemích světa. Filmy kromě komentované procházky výstavami dávají nahlédnout i do zákulisí přípravy výstav a zároveň divákům dokreslují, co díla odkrývají o umělcích a jejich historických epochách. Projekt umožňuje milovníkům výtvarného umění těšit se naplno těmi nejkrásnějšími obrazy všech dob na velkém filmovém plátně.

Rembrandt – pozdní dílo
Národní galerie Londýn, Rijksmuseum Amsterodam


Filmová procházka unikátní výstavou nazvanou Rembrandt – pozdní dílo, která nejprve v lednu 2015 proběhla v Národní galerii v Londýně a odtud se v únoru přestěhovala do Rijks muzea v Amsterodamu, kde je kulturní událostí sezóny. Expozice se věnuje Rembrandtově tvorbě v posledních letech jeho života, které se pokládají za jeho umělecky nejlepší. Ve filmu zkoumají každé z klíčových děl výstavy, z nichž se některá vrací do Amsterodamu z evropských a amerických sbírek vůbec poprvé v moderní historii, speciálně pozvaní hosté včetně kurátorů a historiků umění.

 

Vstup na projekci je 100 Kč. Aktuality a více informací naleznete na stránkách www.magc.cz.

 

 

 

 

Mgr. Adéla Beranová

Muzejní a galerijní centrum

Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí, p.o.

+420 727 984 738

beranova@magc.cz