Sérii komorních koncertů ve Valašském Meziříčí zahájí Jitka Hosprová a Jitka Čechová

Sérii komorních koncertů ve Valašském Meziříčí zahájí Jitka Hosprová a Jitka Čechová

Novou sezónu koncertního předplatného v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí zahájí ve středu 24. září violová virtuoska Jitka Hosprová s klavíristkou Jitkou Čechovou. Koncert se uskuteční ve velkém sále Kulturního zařízení od 19 hodin.

Jitka Hosprová patří mezi přední české violistky a dalo by se říct, že je průkopnicí ve svém oboru. Za své umění se dočkala světového uznání. K virtuóznímu umění ji dovedla spolupráce s legendárním italským violistou Luigi Albertem Bianchim. Sólově spolupracuje s orchestry z celého světa a jako sólistka se představila například ve Francii, v Německu, Anglii, Norsku, Itálii, Chile či Spojených státech. Její váčnivý vztah k viole dává publiku jasně na vědomí existenci tohoto nástroje. Na koncertech přináší fascinující violovou literaturu a inspiruje tak skladatele k tvorbě nových děl.

Společně s Jitkou Hosprovou zahraje v Kulturním zařízení klavíristka Jitka Čechová, která je nositelkou laureátského titulu z řady mezinárodních soutěží. Jako sólistka je velmi ceněna kritikou jak v mnoha evropských zemích, tak i v zámoří, kde spolupracuje s významnými orchestry. Jako pianistka Smetanova tria se věnuje komorní hudbě s plným emotivním zaujetím, které podporuje skvělou technickou vybaveností.

„Ve Valašském Meziříčí představí dámy Hosprová a Čechová program složený z Tří romancí pro violu a klavír od Clary Schumann, výběr sóla z Fantasiestücke pro klavír od Roberta Schumanna, Sonáty pro violu a klavír skladatelů Johannesa Brahmse, Bohuslava Martinů a Paula Hindemitha,“ prozradila o koncertu Magda Siekliková, dramaturgyně S-klubu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Vstupenky na tento vynikající komorní koncert budou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz od 22. září po ukončení prodeje abonmá na Koncertní předplatné 2014/2015.

(smo#2014)