Skupina LUNO v čele s Emou Brabcovou představí své nové album

Skupina LUNO v čele s Emou Brabcovou představí své nové album

Česká hudební skupina LUNO, přijede do meziříčského M-klubu představit svou aktuální tvorbu. Jako hosté se na koncertu představí kapela Bro’s ’n‘ Beasts. Koncert je naplánován na první prosincovou sobotu, 1. prosince, na osmou hodinu večerní.

Výraznou charakteristikou kapely LUNO je hlas zpěvačky Emy Brabcové, kterou mohou posluchači znát například z kapely Roe-Deer a Khoiba. A právě ve skupině Roe-Deer se Ema potkala s dalším členem LUNA, a to Šmitym. Ten jí v listopadu 2009 nabídl natočení sólového alba. Ema neváhala a společně začali pracovat na desce. V průběhu času se začal sólový projekt měnit v kapelu a ke spolupráci byl přizván bubeník Jan Janečka ze Southpaw a kytarista Mejla Kukulský z Vypsané fixy. Kvůli vytíženosti Mejly museli hledat nového kytaristu a tím se stal Martyn Starý, který s LUNO hraje doteď.

Debutová deska Luno, vyšla na Vánoce 2012 a skupina zároveň do světa vypustila video k první písni Close to Violence. Hudební portál musicserver.cz zařadil debutové album LUNO do svého žebříčku 25 nejlepších českých alb roku 2011 hned na deváté místo a recenzent Petr Adámek o albu napsal: „Z jejich debutu číší sebevědomí, aranžérská zkušenost a poctivá producentská práce.“ Kromě veselejší skladby Here To Be Not There, se celá deska nese v potemnělé atmosféře.

Pro všechny fanoušky, kteří si k LUNO našli cestu, před nedávnem vydali druhou destu s názvem Litato (Love is the Answer to All). Obsahuje čtyři skladby, každou ve studiové a akustické verzi a podle kritiků je přístupnější než debutová Luno.

Právě v těchto dnech vydávájí LUNO nové album s názvem ZEROTH! Pestrý rejstřík melancholických písní vydávají ani ne rok po novince Litato. Deska obsahuje různé nálady přes potemnělé, melancholické až po romantické a veselé. A právě novou desku přijedou LUNO představit valašskomeziříčskému publiku do M-klubu první prosincovou sobotu v rámci ZEROTH TOUR, jež odstartovali 27. listopadu, čítá 7 koncertů a završí jej 4. prosince v Praze.

Vstupenky na koncert si můžete v předprodeji pořídit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo)