Skvělý jazzový vokál v podání polské zpěvačky Octavie

Skvělý jazzový vokál v podání polské zpěvačky Octavie

Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí přivítá po izraelském jazzmanovi dalšího zahraničního hosta. Tentokrát se na divadelních prknech představí polská jazzová vokalistka jménem Octavia se svou kapelou. Koncert připravujeme na čtvrtek 22. května od půl osmé večerní.

Kromě toho, že je Octavia, vlastním jménem Oktawia Kawecka, skvělou jazzovou vokalistkou, je také hráčkou na flétnu a skladatelkou. Na koncertech vyniká její autorská tvorba, nastiňující různá jazzová zákoutí. Klasické světové standarty totiž osvěžuje moderními prvky.  V repertoáru můžeme nalézt písně mimo jiné v polštině, angličtině, francouzštině, španělštině či řečtině.

S hudbou začala již v raném věku. Zúčastnila se mnoha polských a světových soutěží, na kterých byla nejednou oceněna a své debutové album nahrála v září roku 2008. Kromě vlastních skladeb na něj zařadila také waltz a dvě písně Oscarového skladatele Bronislawa Kappera. Svou tvorbou poukazuje na uměleckost a profesionalitu současné mladé jazzové generace a má šanci se stát jedním z jejích symbolů. V současné době připravuje novou desku v Londýně. Na Malé scéně za oponou vystoupí společně s pianistou Petrem Benešem, kontrabasistou Lukášem Kytnarem a za bicí usedne Marek Urbánek.

Vstupenky na jazzový koncert Octavia Quartetu jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2014)

 

Octavia Quartet Valmez