Studenti oslaví jaro s Vypsanou FiXou a Polemic

Studenti oslaví jaro s Vypsanou FiXou a Polemic

Po úspěšném loňském startu studentských oslav ve Valmezu připravuje M-klub společně se studenty detašovaného pracoviště Vysoké školy báňské Ostrava ve Valašském Meziříčí druhý ročník Majálesu, který vypukne v sobotu 11. května na nádvoří zámku Žerotínů.

I když počasí v minulém roce Majálesu moc nepřálo, tak si premiéru festivalového ročníku Majálesu užívali všichni, co přišli se studenty vysoké školy oslavit máj a krásy studentského života. Díky tvrdé práci všech, jenž se na přípravách podílejí se je na co těšit i tentokrát.

Letošní program nabízí dvanáct účinkujících, kteří se v průběhu sobotního odpoledne a večera prostřídají na hlavní scéně na prvním nádvoří zámku Žerotínů a v M-klubu. Těšit se můžete na pardubickou partičku Vypsaná FiXa, která má za sebou Tugedr Tůr s Mňágou a Žďorp a V+W Tour s Wohnout. Hlavní hvězdou ze Slovenska je ska kapela Polemic, která v dubnu na vyprodaném koncertě v Bratislavě pokřtila nové album HEY! BA-BA-RE-BOP obsahující patnáct nadupaných hitů plných energie, a právě energickou show slibují i na vystoupení v rámci Majálesu. Společně s Polemic dorazí ze Slovenska ještě kapela Slobodná Európa a indie rockoví Lavagance.

Z domácích interpretů se kromě Vypsané FiXy představí česká kytarová kapela November 2ND, jenž společně s nashvillským kytaristou Stevem Walshem přiveze reedici debutového alba Midnight Desert, alternativní pražáci Kill The Dandies! a kapely První Hoře, Vladimír Cirkus nebo The Unholy Preachers. Chybět ale nebude ani mezinárodní skupina CCTV Allstars, jenž má sídlo v Praze a právě v těchto dnech vydává druhou desku nebo místní Elektrïck Mann a Under the Surface.

Kromě hudebních vystoupení nebudou chybět ani zajímavé přednášky v divadelní kavárně. První se ujme BC. Jakub Říha, který zájemcům přiblíží téma Self-Managementu a druhé přednášky se zhostí pánové Michal Turek a Ondra Hegar, jenž představí téma Telemark - lyžování s volnou patou.

Nabídka Majálesu 2013 je více než pestrá a zaručuje skvělou zábavu, ke které si vás všechny dovolují pozvat studenti Vysoké školy a také organizátoři, protože bez vás diváků to nebude ono. Více informací získáte na stránkách mklub.kzvalmez.cz.

(smo)