Tomáš Klus vyprodal Valašské Meziříčí

Tak trochu nezvyklý koncert chystá na 27. dubna meziříčský M-klub. V sále kulturního zařízení totiž zahraje mistr Evropy v moderním pětiboji. Zřejmě nejlépe zpívající a hrající sportovec na starém kontinentu – Tomáš Klus. O těchto jeho kvalitách se zřejmě všeobecně ví – svůj koncert na zámku Žerotínů vyprodal.

Klus získal titul evropského šampiona v roce 2002 ještě v dorostenecké kategorii. Pak už ale vyměnil sport za kytaru a podle hudebních kritiků dobře udělal. O pět let později vyhrál soutěž Czechtalent ve Zlíně, za rok vydal první album Cesta do záhu(d)by, zatím poslední deska se jmenuje Hlavní uzávěr splínu. „Je to muzikant, který si umí sám napsat chytlavou melodii, poutavý text a píseň dokáže také osobitě interpretovat. To je v dnešní době takřka ohrožený druh. O to větší událostí je, když se někdo takový na naší scéně objeví," podotkl produkční M-klubu David Schwager.

Jako událost Klusův koncert vnímá i meziříčské Kulturní zařízení. Proto se rozhodlo, že koncert nebude tradičně v M-klubu, ale v sále. Jako prozíravé se toto rozhodnutí ukázalo už minulý týden, kdy organizátoři zastavili prodej vstupenek v předprodeji. „Máme vyprodáno. Zájem veřejnosti nás příjemně překvapil. K dostání už bude na místě pouze omezený prodej vstupenek," doplnil Schwager.

Klus tvoří upřímné skladby, žádný komerční kalkul. „Psaní písniček je pro mě ideální protiváha k divadlu, které studuju, jsem v nich sám za sebe, na nic si nehraju.  Navíc mě baví to, jak si lidi v textech nacházejí svoje vlastní příběhy, který s tou mojí původní myšlenkou nemusí mít vůbec nic společného. Jak si do nich projektují sami sebe a svoje osudy," říká Klus.  

Meziříčský koncert bude ve středu 27. dubna v osm hodin večer. A jak se na něj těší samotný muzikant? „Samozřejmě jsem zvědavý, co na to lidi řeknou. Těším se, že budu koncertovat. Budu šťastný, když si lidi koupí desku, přijdou na koncert - a na konci si řeknou: Jo, stálo to za to! Celý je to pro mě ohromná výzva. A ty já mám rád!"  (mrn)