Tomáš Matonoha v roli muzikanta s kapelou Inspektor Kluzó

Tomáš Matonoha v roli muzikanta s kapelou Inspektor Kluzó

V meziříčském M-klubu pokračují Nová divadla a tentokrát zvou ve čtvrtek 21. března na Tomáše Matonohu a jeho Komorní hudební kabaret. Původně byl avizován termín 7. února. Začátek je v 19 hodin a na programu budou také skladby z nového alba.

Herec a moderátor Tomáš Matonoha se ve Valašském Meziříčí poprvé představí se svou kapelou Inspektor Kluzó a zároveň také jako aktivní muzikant a autor písní. Kapela působí na hudební scéně již čtyři roky a tvoří ji pianista Zdeněk Král, herec Tomáš Matonoha a zpěvačka Vendula Příhodová známá z finále soutěže Hlas Česko Slovenska i z rolí v muzikálech Sestra v akci, Funny Girl či Jesus Christ Superstar. Ústřední trojici na koncertech doprovází Ondřej Veselý na bicí a Ondřej Homola na baskytaru.

Matonoha se hudbou zabývá mnohem déle než herectvím a má za sebou řadu scénických, filmových a divadelních kompozic. V posledních třech letech se pak muzice věnuje aktivně právě v kapele Inspektor Kluzó. Album Dáma a pes s dvanácti písněmi Tomáše Matonohy a Zdeňka Krále s texty Petry Kovářové a Tomáše Novotného vyšlo na konci loňského října. K debutovému albu Tomáš Matonoha dodává: „Z dvaceti autorských písní jsme vybrali jedenáct. Jdeme klasickou cestou, kdy hodně hrajeme a získáváme posluchače, kteří chodí na naše koncerty. Postupně zvyšujeme koncertní činnost, rozhodně nejsme nějaká studiová kapela, která se na podiu ukáže jednou za rok.“

Vstupenky na koncert kapely Inspektor Kluzó jsou k dostání v kamenném prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2019)