Tomáš Ptáček alias Ptakustik míří na Malou scénu za oponou

Tomáš Ptáček alias Ptakustik míří na Malou scénu za oponou

Valašskomeziříčský punkrockový rebel Tomáš Ptáček ze skupiny Punkhart dospěl, vyměnil elektrickou kytaru za tu akustickou a ve čtvrtek 19. února zahraje na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí. Hostem večera bude písničkářka Petra Göbelová, která se zde představí vůbec poprvé. Začátek je v 19.30 hodin a vstupenky jsou stále k dostání také v předprodeji.

O tom, že folk, rock a punk jsou jen odřené nálepky a že v životě muzikanta dochází k nejrůznějším vývojovým etapám, svědčí akustický sólový projekt zpěváka punkrockových Punkhart, Tomáše Ptáčka alias Ptakustika. A právě on je důkazem, že z punkáče lze udělat folkaře. V Kulturním zařízení už několikrát vystoupil, například v rámci festivalu Valmez, ale na svůj první sólový koncert čekal až do teď, kdy v příjemném komorním prostředí Malé scény za oponou představí veškerý svůj um. Internetem už nějaký ten měsíc koluje videoklip k snad první, ale velice chytlavé, nahrávce zpívané v češtině s názvem Tlučhuba.

Hostem čtvrtečního koncertu bude mladá písničkářka z Ostravy Petra Göbelová, jež zahraje své autorské písně, které zpívá většinou s kytarou. Finalistka pěvecké soutěže Czechtalent 2012 ve Zlíně přijede do Valašského Meziříčí poprvé a diváci si tak budou moci poslechnout písně plné osobních názorů a pocitů z jejího debutového alba Normální žena. To se na pultech hudebních obchodů objevilo v polovině loňského roku.

Vstupenky na koncert Ptakustika neboli Tomáše Ptáčka a Petry Göbelové jsou stále v prodeji za předprodejovou cenu. K dostání budou vstupenky také na místě. Více informací na www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)