Trezorové filmy promítnou v Muzejním a galerijním centru

Trezorové filmy promítnou v Muzejním a galerijním centru

Muzejní a galerijní centru ve Valašském Meziříčí připomene třicetileté výročí od sametové revoluce cyklem filmů zakázaných komunistickým režimem. Od ledna do dubna nabídne šestnáct projekcí filmových skvostů napříč žánry. V prodeji budou také permanentky, které za výhodnou cenu zahrnují všechny projekce Bijáku.

Po zapojení se různými projekty do oslav 100 let od vzniku samostatného Československa se Muzejní a galerijní centrum v jižním křídle zámku Žerotínů zapojí také do oslav připomínajících sametovou revoluci. V souvislosti s třicetiletým výročím bude v průběhu čtyř měsíců promítat filmy, které vznikly v době totality a byly komunistickou stranou odsouzeny k uzavření do trezoru.

„Divákům přinášíme možnost tyto filmové skvosty, které patří k tomu nejlepšímu v historii československé kinematografie vůbec, opět zhlédnout a pokochat se jejich krásou na plátně,“ sděluje kurátorka Muzejního a galerijního centra Adéla Maćkowiaková. Výběr filmů je koncipován tak, aby obsahoval díla napříč různými žánry. Návštěvníci se tak mohou vlednu těšit na filmy Zde jsou lvi, Tři přání, Stud a Hoří má panenko. V únoru se ve Freskovém sále budou promítat Nebeští jezdci, Bílá paní, farářův konec a Skřivánci na niti. V prvním jarním měsíci je připravena Zabitá neděle, Pasťák, O slavnostech a hostech a Kladivo na čarodějnice. Duben pak bude patřit filmům Případ pro začínajícího kata, Smuteční slavnost, Ucho a vše završí Žert.

Více o jednotlivých filmech, časech promítání a cenách vstupenek naleznou zájemci na stránkách Muzejního a galerijního centra www.magc.cz, plakátech a letácích.

(smo#2018)