Tucet herců na jednom pódiu ve strhující inscenaci ze soudního prostředí

Tucet herců na jednom pódiu ve strhující inscenaci ze soudního prostředí

Strhující divadelní hru ze soudního prostředí s názvem Dvanáct rozhněvaných mužů v podání pražského Divadla Radka Brzobohatého nabízí S-klub Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí v rámci Divadelního předplatného. Středa 22. února, tak bude patřit hře Reginalda Rose v režii Hany Gregorové. Začátek představení je v devatenáct hodin.

Titul Dvanáct rozhněvaných mužů proslavil především kultovní film režiséra Sydneyho Lumeta z roku 1957, který byl několikrát nominován na Oscara a získal spousty celosvětových ocenění. Na prkna Divadla Radka Brzobohatého jej pod režisérskou taktovkou převedla Hana Gregorová a hudby se ujal Ondřej Brzobohatý. Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině či nevině člověka - šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy. Jen jediný z porotců pochybuje o jeho vině a svou pochybností rozpoutá souboj slov, faktů, důkazů a ovlivňování, v němž se postupně odkrývají zákoutí lidského charakteru každého z porotců. Hra mistrovsky a detailně vykresluje duševní pochody zúčastněných aktérů. Ve skvostně, svědomím či lhostejností, budované dusné atmosféře je nahlodáváno přesvědčení nejen ostatních porotců, ale i divákovo. I přes závažné téma, je ve hře dostatek prostoru pro humor. O skvělý zážitek se postarají herci Čekan, Mejzlík, Oliva, Hardt, Vágner, Chvalovský, Hábl, Roneš, Pálek, Sochor, Efler a Nejedlý.

Vstupenky jsou v doprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)