Ukrajinský metalový nářez Jinjer se vrací potěšit moravské fanoušky

Ukrajinský metalový nářez Jinjer se vrací potěšit moravské fanoušky

Ukrajinská smečka Jinjer se po roce od své zdejší koncertní premiéry vrací do meziříčského M-klubu. V rámci svého Evropského turné se zde zastaví v sobotu 20. května. Fanouškovská základna této skvělé kapely se neustále rozrůstá a není se čemu divit, neboť ji vede nesmírně talentovaná Tatiana Schmailyuk. V prodeji je navíc také výhodná dvojvstupenka zahrnující také páteční Secretly Separand Core Night.

Je přímo obdivuhodné, že se po roce opět podařilo pozvat tu nejlepší metalovou kapelu, která působí na ukrajinské hudební scéně. Při loňském koncertě si tato smečka kolem skvělé zpěvačky Tatiany Schmailyuk dokázala získat všechny přítomné návštěvníky. Proto je tento koncert, kterým prezentují své prozatím poslední a zároveň nejpovedenější album King of Everything, tak očekávaný. Jinjer jsou zaslouženě považováni za jednu z nejlepších metalových skupin Východní Evropy a momentálně jim v cestě vzhůru nic nebrání. Ostatně Jinjer je skupina instrumentálně velmi schopných hudebníků a Tatiana naživo předvádí precizní výkon, při jejichž čistých výškách doslova běhá mráz po zádech. Jako upevnění svého postu můžeme brát ocenění Best Ukrainian Metal Band of the Year 2016 a také ocenění za nejlepší videoklip roku 2016 k songu I Speak Astronomy.

M-klub navíc připravil výhodnou vstupenkovou akci. V předvečer koncertu Jinjer se ve sklepních prostorách uskuteční jarní metalcorová řezačka Secretly Separated Core Night ve stylu a pod vedením domácí kapely Secrets of Separation. Zájemci mají možnost si zakoupit dvoudenní vstupenku zahrnující oba koncerty. A na koho se kromě Secrets of Separation mohou těšit? Ze sousedního Slovenska dorazí metalcoroví pionýři I Am The Verdict, kteří v minulém roce vydali vynikající debutové album Welcome To Hatetown. Post-Hardcore uvede parta Your Last Breath z Kostelce nad Orlicí a z nedalekého Olomouce dorazí kapelka Notion Deep, s níž Secreti v současné době jedou turné po moravských městech. Těšit se můžete na metalcore s obzvláště neobvyklým a zajímavým čistým vokálem zpěváka Marka Melicharka.

Vstupenky na obě akce, i společná dvoudenní vstupenka jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. K dostání budou také na místě před koncertem.

 

(smo#2017)