Valašská bluesová společnost nabídne směs kvalitní hudby a pohodovou atmosféru

Valašská bluesová společnost nabídne směs kvalitní hudby a pohodovou atmosféru

Rožnovská kapela Valašská bluesová společnost završí svým sobotním koncertem 12. února od osmé hodiny večerní, sérii bluesových a jazzových vystoupení, jež začátkem roku odehrály v meziříčském M-klubu.

Valašskou bluesovou společnost založil Zbyněk Terner, rodák z Rožnova pod Radhoštěm po ukončení rockové skupiny Zvěřinové hody před osmnácti lety. Původně příležitostné sdružení tří členů začalo hrát akustické verze převážně písní Erica Claptona. Tři roky na to se kapela začala nořit do vod blues zasahujících až do rocku. Výběr písní se tak posunul od G. Moorea, M. Waterse až k Rolling Stones či ZZ Top. Jelikož mají všichni členové své domovské soubory, vystupuje Valašská bluesová společnost jen několikrát do roka, ale za to s větším nasazením. V průběhu času se kapela rozšířila na současných pět členů. Kromě Zbyňka Ternera hraje ve skupině také Petr Nekuža, Jaromír Mikel, Jiří ručka a Richard Paprskář.

Vstupenky na jeden z mála koncertů této formace složené z profesionálních rožnovských muzikantů si můžete zakoupit v Turitsickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

@2014

 

Valašská bluesová společnost M-klub