Valašský špalíček 2016 ožije ve Valašském Meziříčí již tento týden

Valašský špalíček 2016 ožije ve Valašském Meziříčí již tento týden

Festival Valašský špalíček 2016 zavede Valašské Meziříčí a jeho návštěvníky do jedinečné atmosféry druhé poloviny šedesátých let, ale ve své letošní dramaturgii nezapomíná ani na současnou hudební scénu. Třídenní maraton odstartuje ve čtvrtek 23. června a potrvá do soboty 25. června. První festivalový den to rozjedou The Swinging Blue Jeans, druhý The Matadors i Zelená Pošta a sobota bude patřit Arthurovi Brownovi i sourozencům Ulrychovým.

Čtyřiatřicátý ročník festivalu Valašský špalíček zahájí třídenní maraton ve čtvrtek 23. června, a to koncertem meziříčské party Faunus, která hrála na nultém ročníku festivalu v roce 1976 a po dlouhých čtyřiceti letech se na festivalové podium vrací. Na koncert naváže zahájení výstavy Psychedelia ve vizuální kultuře beatového věku v Muzejním a galerijním centru a hlavní hvězda čtvrtečního programu britská kapela The Swinging Blue Jeans, jejíž kořeny sahají až do 50. let.

Pátek bude víceméně patřit českým a slovenským umělcům a blues. Program na II. nádvoří zámku Žerotínů zahájí svým rozlučkovým koncertem v 18 hodin jedna z nejdůležitějších tuzemských rockových skupin 60. let The Matadors, na níž naváží Blue Effect s KYX Orchestra s projektem Nová Syntéza, klavírní virtuóz Marián Varga s kapelou Collegium Musicum a československý projekt významných osobností hudební scény Zelená Pošta. Vnitřní scénu na velkém sále zahájí česko-norské uskupení Fiordmoss meziříčské rodačky Petry Hermanové, bude pokračovat Brněnským gospelovým sborem, kapelou tuniského umělce Habiba Samandiho a projektem Mikoláše Chadimy Extempore – Velkoměsto. V M-klubu se v pátek rozprostře Bonzo Blues Stage, na kterou přijali pozvání Petra Börnerová Trio, Ivan Hajniš, kapela Zva 12-28 Band, Jazz Q s Jaromírem Kratochvílem a hostem Oskarem Petrem a Ľuboš Beňa s Petrem Bonzo Radványim. A pátek zakončí DJ Honza Horák se slavnými kousky v pořadu Get Back Night.

Sobotní program začne už ve 14 hodin na II. nádvoří koncertem Laca Decziho a kapely Cellula New York, po nichž vystoupí Jaroslav Hutka a Fedor Frešo v projektu Vandrovali Hudci, slovenský zpěvák Pavol Hammel s kapelou Prúdy, sourozenecké duo Hana a Petr Ulrychovi s Javory a Javory Beat a zlatý hřeb festivalu The Crazy World of Arthur Brown. V prostorách velkého sálu zahraje Roman Dragoun, Luboš Pospíšil, Markéta Irglová, irská delegace Annette Buckley se Simonem McHalem a dánský písničkář Lasse Matthiessen s kapelou. Scéna v M-klubu oproti pátku představí nezávislé kandidáty Indies Happy Trails Records, a to Jiřího Smrže, kapely Oboroh a Sblížen, Jakuba Nohu a Oldřicha Janotu. Dj Honza Horák s Get Back Night zakončí také celý festival.

Vstupenky v předprodeji za 490 Kč jsou k dostání do středečního večera. Od čtvrtku již budou k dostání za cenu 550 Kč a do prodeje budou uvolněny také vstupenky na jednotlivé dny. Více informací o programu naleznete na stránkách festivalu http://valasskyspalicek.kzvalmez.cz/.

(smo#2016)

 

Ondřej Smolka, PR Manager, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz, www.kzvalmez.cz.