Valmez žije Kulturním létem

Valmez žije Kulturním létem

Již několik let se mezi sezónami ve Valašském Meziříčí připravuje řada koncertů, divadelních představení a promítání Letního kina pod pokličkou Kulturního léta. Ani letos nepřijdou návštěvníci a obyvatelé města o bohatý program, jež vytvořilo Kulturní zařízení a jímž v prvé řadě ožije místní Amfiteátr. Většina akcí je přístupná zdarma zpoplatněno je promítání Letního kina a závěrečný koncert Vandrovali Hudci.

 

Valašskomeziříčské kulturní léto odstartovalo ihned z kraje léta, kdy ve vyprrodaném Amfiteátru v parku zámku Kinských začala své letní turné kapela Čechomor. Ta představila známé hity v nové sestavě, zpěvačku Martinu Pártlovou i horkou novinku z připravovaného alba. A závěrečné ovace nebraly konce. O tom svědčí potlesk ve stoje a čtyři přidané písničky.

 

První červencový týden odstartovalo také promítání Letního kina, které tak poprvé od rekonstrukce Amfiteátru poběží v průběhu celého léta, a to díky změně ve vyhlášce. Až do druhé poloviny srpna se bude promítat každý pátek a sobotu. Poslední tři týdny v srpnu tradičně každý den. Celkem je na programu šestadvacet filmů. V červenci mohou návštěvníci zajít například na Já, padouch 3, Auta 3, nejnovější pokračování Pirátů z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta, britské válečné drama ovarového režiséra Christophera Nolana Dunkerk či aktuální zpracování marvelovky Spider-man: Homecoming. Poslední zmiňovaný film zahájí také srpnovou promítací část. V té uvidí u komedie i dramata Pěkně blbě, Než jsem tě potkala,Naprostí cizinci, Psí poslání, české filmy Špunti na vodě, Po strništi bos, oscarový snímek La La Land, disneyovku Kráska a zvíře, závěrečný díl trilogie Válka o planetu opic i se ohlédnou zpět s filmy Hanebný pancharti, Podraz a Big Lebowski.

 

Kdo další vystoupí ve venkovních prostorách Amfiteátru? Folková kapela Fojti i revivalová kapela JAWA, vzdávající hold zpěvačce Věře Špinarové. Čtvrtým rokem pokračuje spolupráce mezi Českou filharmonií, Idou Kelarovou a dětským pěveckým sborem Čhavorenge. Po třech letních pobytech s koncerty přímo v romských osadách se rozhodli strávit první dva sprnové víkendy ve Zlínském kraji. Letní školu Romano drom zakončí třemi venkovními koncerty, z nichž ten závěrečný bude právě ve Valašském Meziříčí ve čtvrtek 10. srpna. O své nepřijdou milovníci dechové hudby. Letní koncert dechovek se uskuteční v půli srpna a jako hosta si místní Dechová hudba přizvala Dechovou hudbu Zubřanku. Děti potěší divadelní představení Kluk z plakátu olomouckého Divadla Tramtárie a divadelní dílnička po skončení představení. Ožije nejen Amfiteátr, ale také blízký Jurkovičův altán, který po dvě nedělní odpoledne rozezvučí Komorní žestě svými promenádními koncerty.

 

Závěr Kulturního léta v prostorách parku zakončí megakoncert Jiřího Pavlici & Hradišťanu, ke kterým se v programu Vandrovali hudci přidá písničkář Vlasta Redl. Programy však nejsou směřovány jen do Amfiteátru, ale další část se odehraje na Zámecké terase zámku Žerotínů. Zde se uskuteční komponovaná přednáška Vers nový hodlám započít, Digi Open Air Let’s Groove On, 4Dogs + Hotdogs, Večer Literárně hudební, Tracy Bruen, Alaska, písničky Divadla Schod i Jam Session. Komentované prohlídky i výlety připravuje také Muzejní a galerijní centrum.

 

Více informací, přesný program Kulturního léta i promítání Letního kina naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a Muzejního a galerijního centra www.magc.cz.

 

(smo#2017)