Vánoční koncerty v podání orchestrů Václava Hybše a Tomáše Kočka

Vánoční koncerty v podání orchestrů Václava Hybše a Tomáše Kočka

Ještě než se na náměstí ve Valašském Meziříčí rozprostřou Vánoční trhy a vůně svařáku, uskuteční se v Kulturním zařízení dva vánočně laděné koncerty. Jako v loňském roce, tak i letos se zde vracejí pánové Václav Hybš a Tomáš Kočko se svými orchestry.  Klasické melodie a písně s hvězdným Duem Kamélie doveze Václav Hybš v sobotu 3. prosince. Lidovou polohu nabídne Tomáš Kočko o den dříve, a to v pátek 2. prosince. Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodeji.

Václav Hybš s orchestrem a svými hosty objíždí republiku s Vánočními koncerty každoročně již několik desítek let. Hlavním hostem letošního koncertu jsou dvě zpěvačky Hana Buštíková a Dana Vlková, které působí na tuzemské hudební scéně již pětatřicet let a po celou dobu tvoří Duo Kamélie. Již tradičně jejich vystoupení doplní čtveřice mladých talentovaných zpěváků Barbora Fialová, Sabina Olijve, Tomáš Jeřábek a Štěpán Piller.

Svou osobitou verzi vánočního koncertu nabídne Tomáš Kočko s Orchestrem, který opět uvede repertoár s ceněného alba Koleda a přidá novinky z aktuální úspěšné desky Velesu, která se zařadila na neuvěřitelné čtyři měsíce do Top 20 prestižního žebříku World Music Charts Europe. Kapela žánrově staví na lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin a utváří osobitý celek. Respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje současnost a široké spektrum posluchačů.

Vstupenky na vánoční koncerty v Kulturním zařízení jsou v předprodeji k dostání již nyní v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)